Ładne brwi to świetny sposób na pokreślenie oczu i uwydatnienie wszystkiego, co w naszej twarzy jest najpiękniejsze! Gdy są jednak zbyt cienkie, ciemne lub po prostu zbyt źle wyregulowane, mogą one poważnie zaszkodzić naszej urodzie. W tym artykule pod lupę bierzemy błędy, które popełniamy w stylizacji brwi. 

Błędy, które popełniamy w stylizacji brwi

1. Próba uczynienia ich identycznymi.

Kiedy masz obsesję na punkcie tego, by Twoje brwi wyglądały dokładnie tak samo, możesz je przez przypadek nadmiernie wyrywać. Pamiętaj jednak, że zbyt cienkie brwi są znacznie gorsze niż te, które są tylko odrobinę inne.

2. Za ciemny wypełniacz brwi.

Myślisz, że musisz wypełnić brwi dokładnie tym samym kolorem co Twoje naturalne włosy? Prawdopodobnie będą one za ciemne, a przez to mogą wyglądać sztucznie i dość tandetnie. 

3. Użycie niewłaściwego pędzla.

Jeśli decydujesz się na cień lub pomadę, nie możesz po prostu użyć starego pędzla do makijażu, aby wypełnić produktami swoje brwi. Jeśli pędzel jest zbyt szeroki lub płaski, może wykonać niechlujne lub nienaturalnie wyglądające linie.

4. Brak blendowania.

Technika blendowania sprawi, że makijaż brwi będzie wyglądać naturalnie i miękko. 

5. Pomijanie żelu do brwi.

Włoski wyglądają na bardziej zadbane, gdy są ułożone w jednym kierunku. Ponadto, wystylizowanie ich w kierunku góry ,,otworzy” oko i doda spojrzeniu ciekawego charakteru.

Poprzedni artykułWidoczne pory – jak z nimi walczyć?
Następny artykułNiskokaloryczne kolacje – Pomysły na proste i zdrowe posiłki
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.