Ojciec Łukasza Nowickiego jest reżyserem teatralnym, felietonistą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Jan Nowicki w ostatnim czasie przestał bywać na scenie publicznej. Co się stało? Okazuje się, że postanowił skupić się na relacjach rodzinnych.

Jan Nowicki pierwsze kroki w karierze aktorskiej stawiał na deskach Starego Teatru w Krakowie w spektaklu „Zaproszenie do zamku”. Młody artysta zyskał sympatię krytyków oraz rozpoznawalność, dzięki której ostatecznie przeniósł się również na mały i wielki ekran.

Obecnie aktor nie udziela się medialnie i coraz rzadziej występuje przed publicznością. 82-latek woli pozostać z dala od medialnego szumu.

Czym zajmuje się dziś ojciec Łukasza Nowickiego?

Aktor z polską lekkoatletką, Barbarą Janiszewską-Sobottą doczekał się syna Łukasza, który poszedł w ślady sławnego ojca. Został jednym z prowadzących porannego programu „Pytanie na śniadanie”.

Popularność i zainteresowanie medialne często przytłaczały Jana Nowickiego, który wielokrotnie wspomniał, że obowiązki sławy takie jak rozdawanie autografów, czy prezentacja na czerwonym dywanie podczas premier po prostu go męczą.

Ja nawet swoich filmów nie oglądam — mówił w jednym z wywiadów.

Niedawno ojciec Łukasza Nowickiego podjął decyzję, by na stałe usunąć się z życia publicznego, aby zająć się rodzinnymi relacjami. Od paru lat mieszka w Kielcach z żoną i prowadzi spokojne życie emeryta.

Nadal uwielbia branżę filmową, jednak nie zamierza wracać do czasów sławy. Ostatnio otworzył niewielkie kino w Kowalu razem z reżyserem Krzysztofem Zanussim. Mała sala pomieści garstkę miłośników kinematografii. Widać, że obecnie wizja kameralnych spotkań bardziej odpowiada Janowi Nowickiemu.

Zobacz zdjęcie:

Jan_Nowicki
Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Lider legendarnego polskiego zespołu zmarł w wieku 60 lat. Do tragicznych wydarzeń doszło 2 lata temu
  2. Co się dzieje z ojcem Łukasza Nowickiego? Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów nagle zniknął
  3. Przez Atlantyk. Maja Hirsch ujawniła, co Królikowski robił w nocy. Rzadko potem pamiętał, do czego doszło

Źródło: Radio PIK, Pomponik