Ruszył sezon na truskawki. Okazuje się, że plantatorzy wpadli na świetny pomysł, który jest ukłonem w stronę konsumentów. Dzięki ich ofercie truskawki można będzie kupić za bezcen. 

Truskawki są bez wątpienia coraz droższe. W tym roku wszystko za sprawą długo utrzymującej się niskiej temperatury, która nieco opóźniła zbiory. Jednak mamy też dobrą wiadomość. 

Truskawki o połowę tańsze. Jak to możliwe? 

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się tzw. samozbiory. To genialny sposób na oszczędność zarówno dla producentów, jak i konsumentów. Dlaczego?

Samozbiory to nic innego, jak udostępnianie przez rolnika swojego pola uprawnego dla konsumentów, którzy własnoręcznie mogą zbierać owoce lub warzywa. 

Jak podaje portal Money.pl, producent dzięki temu nie ponosi kosztów transportu, zatrudnienia pracowników, ani tym bardziej nie traci swojego czasu. Klienci, z kolei, mogą w ten sposób zakupić świeże produkty w nawet o połowę niższej cenie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 
 Trzeba przyznać, że oferta jest niezwykle atrakcyjna, a samozbiory robią się coraz bardziej popularne. 

Na portalu GieldaRolna.pl znajduje się wiele ogłoszeń o samozbiorach. Treść jednego z nich brzmi następująco:

-[…] Zbierają Państwo truskawki tyle ile umieścicie do skrzynek czy koszyczków. Oczywiście można przyjeżdżać wielokrotnie. I niekoniecznie żeby zbierać. Można jeść tyle, ile chcesz – czy możesz. A opłata tylko za zebrane do koszyczków. Nie pobieramy opłat wjazdowych, parkingowych czy innych bzdur. Co ważne – pole nie jest traktowane chemia czy nawozami sztucznymi. 

Ktoś z Was już był na samozbiorach? 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Sadyogrody.pl, Money.pl, Gieldarolna.pl