Polski oddział firmy Froneri, poinformował, że część ich produktów została wycofana z dystrybucji ze względu na wykrytą, nadmierną ilość tlenku etylenu. Jest to pestycyd zakazany w Unii Europejskiej. O sprawie poinformował Polsat News.

Przedstawiciele firmy Froneri poinformowali, że stężenie tlenku etylenu w produktach zostało przekroczone. Sprawa została naprostowana i wyjaśniona.

Wycofane ze sprzedaży w Polsce

Rzecznik Komisji zajmujący się bezpieczeństwem żywności, Stefan De Keersmaecker odniósł się do zaistniałej sytuacji. Zapewnił, że bezpieczeństwo produktów spożywczych, wprowadzanych na teren Unii Europejskiej ma największe znaczenie dla Komisji Europejskiej.

– Po wykryciu tlenku etylenu (ETO), pestycydu zakazanego w UE, w dodatku do żywności używanym do produkcji produktów przetworzonych, zwłaszcza lodów, Komisja odbyła trzy spotkania z państwami członkowskimi w celu wypracowania wspólnego podejścia w tym temacie – informuje De Keersmaecker.

Ich decyzja była jasna – produkty muszą zostać odsunięte od konsumentów. Do sprawy odniosła się także firma Froneri.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 – […] kwestia ta przyczyniła się do powstałej niezgodności natury prawnej dotyczącej poziomu tlenku etylenu, który jest dopuszczalny w krajach UE. W związku z tym zdecydowaliśmy się na działanie prewencyjne poprzez wycofanie części produktów zawierających kwestionowaną substancję i zapewniając najwyższy, możliwy poziom ochrony konsumentów – czytamy w oświadczeniu firmy.

Warto zaznaczyć, że taka sytuacja miała miejsce nie tylko w Polsce. Problem dotknął łącznie 15 krajów Europejskich, w tym m.in.: Francję, Danię, Wielką Brytanię, czy Portugalię.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niesamowite wieści o najmłodszym synu Rozenek. Mały Henio jest niezwykle utalentowany
  2. Niezwykłe słowa babci Oliwii Bieniuk o 18-letniej wnuczce. Powiedziała, jak zamierza wspierać nastolatkę
  3. Autobus z 44 dziećmi zderzył się z ciężarówką, 2 śmigłowce i liczne zastępy służb w akcji

Źródło: onet.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl