To najbardziej wymagający kolor fryzury. Lubi sprawiać problemy i… żółknąć! Jak powstrzymać ten proces? Jak dbać o włosy blond? 

Szampon kupuj mądrze

Fioletowy to sekret pięknego blondu. Wybór odpowiedniego liliowego szamponu ma ogromne znaczenie. Aby zapobiec blaknięciu i żółknięciu, zalecamy również odżywkę w tym samym kolorze. Pamiętaj, by używać tych produktów na zmianę z nawilżającymi kosmetykami do włosów.

Używaj masek

By dbać o włosy blond musisz pamiętać o regularnym stosowaniu maski. Musi być to produkt, który dogłębnie zregeneruje Twoje pasma, które uwrażliwione są zabiegami chemicznymi, takimi jak rozjaśnianie.

Nie decyduj się na drastyczną metamorfozę

Przemiany w jeden wieczór z brunetki i blondynkę mogą okazać się tragedią. Lepiej zrobić to stopniowo i dobrze. Zapytaj o ilość sesji profesjonalistę. Początkowo zacznij od refleksów, które stopniowo będziecie rozjaśniać na kolejnych wizytach w salonie fryzjerskim.

Unikaj wysokiej temperatury

Odstaw na jakiś czas lokówkę i prostownicę (a najlepiej zrób to na zawsze). Pozwól swoim włosom odpocząć. Wiemy, że na początku może być to trudne, ale z czasem Twoje włosy przyzwyczają się do nowej stylizacji i będą układać się pięknie.

Poprzedni artykułPamiętacie Wilka i Zająca? Niezapomniana bajka, aż łezka się kręci
Następny artykułKsiądz znalazł szalony sposób na obejście nakazu zamknięcia cmentarza. ”Będzie otwarty”
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.