Connect with us

Lifestyle

Diabelskie paski: kiedyś zakazane, dzisiaj modny wzór

Opublikowane

-

Paski co kilka sezonów wracają do naszych łask. Okazuje się, że nie zawsze były trendem w modzie. 

W przeszłości kojarzono je z diabłem, a za noszenie ich mogłeś nawet zginąć.

Kanał Racked opublikował na YouTube wideo, które opowiada mroczną historię pasków. Z filmu możemy dowiedzieć się, że przez wieki paski były powiązane z diabłem. W 1310 roku francuski duchowny został nawet skazany na śmierć za ich noszenie. Ubrania w pasy nosiły osoby uznawane za wyrzutków, czyli prostytutki, wisielce, trędowaci, błazny oraz nielojalni rycerze. Dlaczego? Jedna z teorii mówi o zbyt dosłownej interpretacji, następującego wersetu biblii: „Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici” Kpł 19, 19.

Paski nowym trendem

Wszystko zmieniło się podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, kiedy to noszenie ubrań w paski stało się aktem politycznym. Okazywano w ten sposób sympatię wobec idei oświeceniowych. Moda na wzór przeniosła się również do Europy, a szczególną rolę odegrał we Francji, gdzie można było go znaleźć, np. na rozetkach rewolucyjnych i fladze.

Paski ponownie przestały być trendem, kiedy zaczęto nimi oznaczać przestępców w amerykańskich więzieniach. Trwało to krótko, bo już w 1858 roku koszula w pasy stała się oficjalnym strojem marynarzy.

Modę podchwyciła również Coco Chanel, która stworzyła kolekcję inspirowaną paskami. Wkrótce wzorzyste ubrania zaczęli nosić wszyscy, a trend powraca cyklicznie co kilka sezonów.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qMBW5S731F8

komentarze

Reklama

Lifestyle

POTĘŻNE ZMIANY w McDonald’s! Jedzenie zmieni się nie do poznania

Opublikowane

-

Jak powszechnie wiadomo McDonald’s bardzo rzadko wprowadza jakiekolwiek zmiany. Smak potraw pozostaje niezmienny, klasyczne menu na całym świecie jest dokładnie takie same. Tym bardziej szokuje ogromna zmiana, na jaką zdecydowała się amerykańska restauracja. Jedzenie całkowicie się zmieni!  (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

Lifestyle

Trendy na sezon Zima 2018 dla niego i dla niej

Opublikowane

-

Jeżeli jeszcze nie wiecie, co powinniście nosić w tym sezonie, to właśnie służymy pomocą! W modzie, tak jak w miłości- wszystko wolno. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

Lifestyle

Adam Zdrójkowski poszedł na Telekamery Z INNĄ KOBIETĄ. Czy to koniec jego związku?

Opublikowane

-

Niedawno pisaliśmy wam o tym, że Adam Zdrójkowski poszedł wraz ze swoją dziewczyną Wiktorią na jej bal maturalny. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie
Reklama

Grzejące tematy