Dziewczyna od dłuższego czasu zmagała się z nadwagą i bezskutecznie próbowała zrzucić nadprogramowe kilogramy. Po wielu próbach zdecydowała się zamówić tabletki przez internet. Tym razem jednak poszła o krok za daleko. Jej desperacja doprowadziła ją do śmierci. 

Jakiś czas temu przed wymiar sprawiedliwości stanęły osoby odpowiedzialne za rozprowadzanie niebezpiecznych tabletek, które doprowadziły do śmierci 21-latki. Dziewczyna stała się ofiarą groźnego dla zdrowia specyfiku. 

Tabletki na szybkie odchudzanie 

Tabletki, na których zakup zdecydowała się dziewczyna, zawierały Dinitrofenol substancję, stosowaną w walce z insektami. Substancja jest jednym ze składników środków owadobójczych, która również dla ludzi jest bardzo niebezpieczna. 

Według osób badających sprawę 21-latki z Wielkiej Brytanii dziewczyna kilka godzin przed śmiercią zażyła aż 8 tabletek zawierających niebezpieczną substancję. Taka dawka jest śmiertelna dla każdego człowieka. Specyfik, który znajdował się w tabletkach, był znany już od czasów I Wojny Światowej. W tamtym okresie używano go jednak do innych celów. Dinitrofenol był składnikiem środków do niszczenia terenów uprawnych, pastwisk, a także do budowy bomb chemicznych. Dlaczego dziewczyna, znając skład tych niebezpiecznych tabletek, mimo wszystko po nie sięgnęła? 

  1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
  2. Pani Beata rozpoczęła nowe życie dzięki ekipie „Nasz nowy dom”. Doszło do dramatu, ktoś podpalił cały jej dobytek
  3. Ewa Sałacka osierociła 12-letnią córkę. Dziś jest już dorosłą kobietą, wygląda dokładnie, jak sławna mama

Dziewczyna z zaburzeniami odżywiania 

Dziewczyna z Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu walczyła z bulimią. Próbowała za wszelką cenę schudnąć i pozbyć się swojej nadwagi. Bulimia to nie tylko zaburzenia odżywiania, ale przede wszystkim choroba, która zaczyna się w psychice. Stąd też jej inna nazwa – żarłoczność psychiczna. Pomimo tego, że dziewczyna zdawała sobie sprawę ze szkodliwości tabletek i tak chciała je przyjąć, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Tabletki zawierające Dinitrofenol miały powodować przyspieszenie metabolizmu poprzez podniesienie temperatury ciała. Wysoka temperatura miała sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej i za jakiś czas pozbyć się jej całkowicie. Brzmi jak piękna bajka, w którą młoda dziewczyna uwierzyła. 

Tragedia dziewczyny doprowadziła do znalezienia i oskarżenia o zabójstwo trójki osób, od których otrzymała tabletki. Osoby odpowiedzialne za ich sprzedaż stanęły przed sądem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

dziewczyna
Screen z facebook.com/ Ella Parry

Dziewczyna od wielu lat zmagała się z zaburzeniami odżywiania. 

dziewczyna
Screen z facebook.com/ Ella Parry

21-latka myślała, że tabletki odmienia jej życie i w końcu pochwali się idealną figurą.  

dziewczyna
Screen z facebook.com/ Ella Parry

Niestety niebezpieczna substancja doprowadziła do zgonu młodej kobiety. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
  2. Gigantyczna konkurencja dla Lidla i Biedronki? Już zapadła decyzja, są konkrety
  3. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
  4. Już jutro rusza rejestracja na nowe 500 plus, warto się spieszyć. Są warunki, każdy rodzic powinien je znać
  5. Syn rozbił stary wazon. Mama zobaczyła, co było w środku i natychmiast zawołała męża
  6. Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  7. Nagła, pilna akcja ratunkowa na południu Polski. Niestety, wielu Polaków jest zagrożonych

Źródło: fakt.pl, facebook.com

 

Poprzedni artykułDziś urodziny obchodzi Jennifer Lopez. Patrząc na nią, ciężko odgadnąć które, zgadniecie?
Następny artykułInspektor sanitarny nagle przekazał komunikat. Chodzi o wiec Andrzeja Dudy, niektórzy mogą być w niebezpieczeństwie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.