Niezależnie od tego, czy chodzi o ciekawość, zabawę, czy po prostu z powodu zwykłej nudy, farbowanie włosów może być łatwym sposobem na eksperymentowanie ze swoim wyglądem. Jest tylko jedna przeszkoda, która może powstrzymać Cię przed nowym kolorem – odwróć pudełko z farbą, a zauważysz długą listę agresywnych składników, takich jak amoniak, PPD, czy parabeny. W rzeczywistości chemikalia zawarte w farbie do włosów i uszkodzenia, które mogą pozostawić, są często wystarczającym powodem, aby porzucić pomysł zmiany koloru. Z pomocą przychodzimy jednak my. Przedstawiamy nasze ulubione, naturalne sposoby na farbowanie włosów.

Naturalne sposoby na farbowanie włosów

Miód

Może to brzmieć jak lepki plan, ale surowy miód jest w rzeczywistości jednym z najskuteczniejszych sposobów naturalnego rozjaśniania włosów. Dzieje się tak, ponieważ zawiera nadtlenek wodoru. Na początek upewnij się, że masz w ręku dobry produkt (nie każdy „miód” to miód), a następnie zastosuj go na dwa sposoby: z wodą lub z ulubioną odżywką. Pozostaw miksturę na dwie do trzech godzin przed dokładnym umyciem i voila – Twoje włosy powinny być odrobinę jaśniejsze.

Sok z cytryny

Rozpyl sok bezpośrednio na obszary, które chcesz podkreślić (oczywiście po wcześniej wykonanym teście), a następnie zaplanuj spędzenie kilku godzin na słońcu. Cytryna potrzebuje ciepła, aby aktywować swoje właściwości rozjaśniające, więc im więcej czasu spędzasz na słońcu – oczywiście z dużą ilością SPF – tym bardziej zauważalny będzie Twój kolor. Najciekawsze z soku z cytryny to proces stopniowy, więc może być konieczne powtórzenie tej techniki dwa do trzech razy, aby uzyskać zauważalne rezultaty.

Jedna uwaga: ze względu na naturalną kwasowość cytryny ta metoda może wysuszać pasma, dlatego zalecamy dodanie niewielkiej ilości oleju (bez względu na to, czy jest on migdałowy, kokosowy czy oliwkowy) do soku z cytryny.

Cynamon

Cynamon to kolejny naturalny składnik o właściwościach rozjaśniających. W przypadku tej metody dodaj około dwóch do trzech łyżek do swojej ulubionej odżywki.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.