Fryzury do spania zależą przede wszystkim do tego, jaki efekt chcemy uzyskać nad ranem. Inaczej uczeszemy się do snu, jeżeli zależy nam na drobnych lokach, a inaczej, gdy marzy o włosach wygładzonych.

Fryzury do spania to te przemyślane. Aby nasze włosy nie były z rana poplątane i skołtunione, wystarczy stosować się do kilku sprawdzonych rad. Jak dbać o swoją fryzurę we śnie? Dowiecie się tego z naszego tekstu.

Fryzury najlepsze do spania?

Jeżeli zależy ci, aby rano obudzić się z loczkami na głowie, postaw na warkocz. Nie musisz zaplatać go wyjątkowo mocno, wręcz przeciwnie. Im luźniejszy warkocz, tym bardziej subtelne i naturalnie wyglądające będą twoje loczki. Takie uczesanie ma jeszcze jeden plus, nie zmniejsza komfortu naszego odpoczynku, czego nie można powiedzieć o ciasnym warkoczu. 

Innym sposobem na uzyskanie po wstaniu kręconych włosów, jest położenie się do łóżka w koku. Najlepsze miejsce dla niego stanowi czubek naszej głowy. Dlaczego? W ten sposób nadajemy naszym włosom objętości. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z tej metody, musimy pamiętać, aby zebrać wszystkie włosy, w przeciwnym razie te, które pozostaną poza gumką, będą odróżniały się od tych pokręconych. Efekt? Skwaszona mina przed lustrem, której przecież chcemy uniknąć.

Jeżeli marzymy o prostych włosach, przed snem dobrze jest związać włosy w wysoki kucyk i przełożyć go za poduszkę. Zaznaczamy jednak, że panie, które z natury nie mają prostych włosów, nie powinny oczekiwać od tej metody cudów. Natomiast kobiety z prostymi włosami dzięki tej prostej sztuczce mogą sprawić, aby ich włosy po nocy nadal były w idealnym porządku.

Jak spać, aby nie zniszczyć fryzury?

Warto rozważyć wkładanie na noc satynowego czepka, który sprawia, że struktura włosów nie ulega zniszczeniu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się u pań, które mają loki. Ten dodatek niweluje zjawisko tarcia włosów o poduszkę, które przyczyna się do zniekształcania naszych kosmyków.

Jeżeli czepek nie wydaje nam się opcją szczególnie estetyczną, pomyślmy po prostu nad satynowymi poduszkami. Gwarantują niemal ten sam efekt, czyli loki, które nie ulegają odkształcaniu. Co ciekawe, niewiele pań jest świadomych, że istnieje tak prosty sposób na utrzymanie ich loków w ryzach. Odpowiednio pielęgnowane mogą być przecież powodem do wielkiej dumy!

Fryzury do spania – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do spania
Fot. unsplash.com

Jeżeli marzymy o lokach, postawmy na warkocz do łóżka.

 

Fryzury do spania
Fot. unsplash.com

Pamiętajmy, aby przed snem dokładnie wysuszyć nasze włosy.

 

Fryzury do spania
Fot. unsplash.com

Jeżeli zależy nam na zachowaniu włosów prostych, postawmy na wysokiego kucyka i przełóżmy go przez naszą poduszkę.

 

Fryzury do spania
Fot. unsplash.com

Włosy we śnie często zmieniają swój kształt na skutek tarć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do cienkich i rzadkich włosów? Dodaj sobie objętości
  2. Fryzury do gorsetowej sukienki. Postaw na prostotę
  3. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

 

Poprzedni artykułEmilia Krakowska w młodości. Gwiazda kusiła wielkimi oczami i zmysłową figurą
Następny artykułNie żyje uwielbiana piosenkarka. Miała jedynie 26 lat
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.