GIS alarmuje, przekazał ważny komunikat. Dotyczy to ogromnej części Polaków, wszystko obowiązuję już od dzisiaj. Należy nie zbliżać się do tego konkretnego miejsca, ponieważ nastąpiła poważna awaria. Może być niebezpiecznie.

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) właśnie wydał specjalny komunikat dla Polaków mieszkających niedaleko Wisły, na odcinku Warszawa-Gdańsk. Z powodu awarii może być niebezpiecznie. Polacy w tych regionach powinni uważać na jedno miejsce.

GIS alarmuje Polaków

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) dzisiaj podał ważny komunikat. Z powodu ostatniej awarii Czajki w Warszawie największa rzeka w Polsce może być zanieczyszczona na odcinku Warszawa-Gdańsk (województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie i pomorskie). 
Nie można się w niej kąpać ani używać jej wody do picia i mycia się.

— W związku z awarią układu przesyłowego ścieków Czajka na terenie m.st. Warszawy Główny Inspektor Sanitarny apeluje: w Wiśle od Warszawy w stronę Gdańska: unikaj kąpieli i sportów wodnych; nie używaj do mycia wody z rzeki — czytamy na rządowej stronie gov.pl.

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wspaniała Polka „Odszedł wspaniały człowiek”
  2. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał

Dlaczego zanieczyszczenia są takie niebezpieczne?

Zanieczyszczenia są takie niebezpieczne, ponieważ znajduje się w nich wiele bakterii, rotawirusów, enterowirusów, wirusów powodujących zapalenie wątroby typu A, B, E, adenowirusów. Mogą one powodować takie dolegliwości i choroby jak m.in. sepsa, zatrucia pokarmowe, różnego typu zakażenia.

Oprócz tego w składzie ścieków znajdują się związki organiczne, ale też nieorganiczne, w tym również metale ciężkie, np. ołów, rtęć, kadm, miedz, cynk, chrom. Dlatego zbliżanie się do wody, w której mogą znajdować się te wszystkie substancje jest tak niebezpieczne.

Do ponownej awarii Czajki doszło dwa dni temu, 29 sierpnia. Sytuacja była na tyle niebezpieczna, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski musiał powołać sztab kryzysowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

GIS alarmuje przed zanieczyszczeniami w Wiśle.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
  2. Gwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotować
  3. Mężczyzna przechadzał się po lesie, kiedy nagle zamarł. Ujrzał lewitujące dziecko, wszystko zostało nagrane
  4. 49-letnia gwiazda „Klanu” bez ubrań. Aktorka pokazała dosłownie wszystko
  5. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje wspaniała Polka „Odszedł wspaniały człowiek”
  6. Przez tydzień piła napar z obierek ziemniaków, od lat nie czuła się równie wspaniale, zalety można wyliczać dziesiątkami

Źródła: gov.pl, radiozet.pl

 

Poprzedni artykułKoszmar w szpitalu. Bezsilny pacjent próbował wyjść na czworaka korytarzem, ludzie dookoła tylko patrzyli
Następny artykułKobieta pokazała brzuch po 6 porodach. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki, wylała się fala krytyki
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl