Niepokojące informacje – ze sprzedaży zostały wycofane popularne konserwy rybne. Okazuje się, że zawierały niebezpieczną substancję.

  • Konserwy rybne popularnego producenta wycofane ze sprzedaży
  • GIS poinformował, że zawierały niebezpieczną substancję
  • Odradza również spożywanie wskazanych produktów

GIS wycofuje popularne konserwy ze sprzedaży

Wstrząsająca informacja obiegła media – ze sprzedaży zostały wycofane popularne konserwy rybne. Producent wyznał, że przestaje sprzedawać puszki z rybami – miała się w nich znajdować niebezpieczna substancja.

Główny Inspektor Sanitarny zdecydował się na usunięcie ze sprzedaży konserw produkcji Thai Union Poland. Na półkach sklepowych nie znajdziemy aż 13 różnych produktów tego producenta.

Ze sprzedaży zostały wycofane między innymi filety z makreli czy śledzia w różnych sosach. Miała w nich zostać wykryta niebezpieczna substancja – tlenek etylenu. Sprzedaż produktów z nią jest zabroniona w Unii Europejskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

GIS informuje o szkodliwej substancji w konserwach

– Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Thai Union Poland wycofaniu wycofaniu wyprodukowanych przez nią wyrobów rybnych ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – taki komunikat pojawił się na stronie GIS.

Okazuje się, że wspomniane produkty zawierają w sobie szkodliwe substancje. Tlenek etylenu ma działanie narkotyczne, jednak przez to że łatwo rozpuszcza się w wodzie trudno go wyczuć.

Tlenek etylenu jest silnie szkodliwą substancją – dlatego GIS nie tylko wycofuje go ze sprzedaży, ale także ostrzega konsumentów, którzy zakupili produkty tego producenta, by ich nie spożywać.

Źródło: Money

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skandal w polskim mieście. Nastolatek znęcał się nad chłopcem
  2. Klient zniesmaczony po zakupach w Lidlu. Oskarża sieć
  3. Adam Jachimczak z policji powiedział, jaki trop sprawdzają służby ws. Jacka Jaworka