Lubisz mieć zadbane paznokcie? Manicure hybrydowy pozwala Ci zachować ładny wygląd rąk nawet przez miesiąc. Warto dowiedzieć się jednak więcej o bezpieczeństwie lakierów hybrydowych oraz lamp UV. Jak hybryda wpływa na paznokcie?

Jak hybryda wpływa na paznokcie?

Każdy kosmetyk, który nakładasz na paznokcie jest przeznaczony do zdrowych powierzchni paznokci. Nigdy nie używaj lakieru, żelu, acetonu ani żadnego innego kosmetyku na uszkodzoną płytkę.

Manicure hybrydowy nie jest bezpieczny, gdy jest on nieprawidłowo wykonany i nieprzestrzegana jest higiena pracy. Stanowisko zawsze musi wcześniej zostać zdezynfekowane, to samo dotyczy każdej rzeczy, której manicurzystka dotknie podczas pracy.

Potencjalnie szkodliwe w manicure hybrydowym jest jej nieumiejętne usuwanie. Ściągając ją, paznokieć powinien być zmatowiony – nie spiłowany – w przeciwnym razie płytka będzie nadmiernie naruszona i gdy zdecydujemy się na przerwanie stylizacji hybrydowej, paznokieć może okazać się bardzo słaby i kruchy.

Czy lampy wykorzystywane do manicure hybrydowego są bezpieczne?

Niektóre salony używają lamp UV do utwardzania lakieru, inni używają lamp LED. Kobiety mogą pomyśleć, że urządzenia LED pomijają lub minimalizują światło ultrafioletowe, ale to duży błąd.

Promienie UVA to najbardziej mutagenny zakres długości fal w widmie UV, penetrujący skórę głębiej, niż promienie UVB i odgrywający rolę w rozwoju raka skóry i przedwczesnym starzeniu się skóry, takim jak zmarszczki i plamy słoneczne.

Aby utwardzić żelowy lakier do paznokci, wkładamy dłoń pod lampę emitującą promienie UVA na okres od 30 sekund do kilku minut, w zależności od typu urządzenia.

Lampy LED mają znacznie krótsze czasy utwardzania, ale to dlatego, że emitowane przez nie promienie UVA są znacznie bardziej intensywne niż zwykłe lampy UV, a nawet słońce.

Czy kilka minut pod lampą do paznokci może zwiększyć ryzyko raka skóry?

Teoretycznie tak, ponieważ wiemy, że ekspozycja na promienie UVA zwiększa ryzyko raka skóry. Przed stylizacją, staraj się zabezpieczyć skórę kremem z filtrem.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.