Ile zarabia Tomasz Kot? Aktor od lat jest jednym z najbardziej cenionych artystów w Polsce i ma za sobą naprawdę wiele genialnych filmowych kreacji. Nic więc dziwnego, że zarobki gwiazdy Zimnej Wojny są ogromne!

Tomasz Kot po raz kolejny wcielił się w rolę, która zapewniła mu status prawdziwej gwiazdy polskiego kina. Aktor jest ceniony za swoją wszechstronność: potrafił świetnie zagrać w komediowej Niani, ale i wcielić się w rolę Zbigniewa Religi w Bogach. Ile zarabia Tomasz Kot na swoich filmach?

Ile zarabia Tomasz Kot?

Aktor jest regularnie obsadzany w największych polskich produkcjach. Ostatnio jego talent został dostrzeżony także za granicą – Zimna Wojna, w której zagrał u boku Joanny Kulig, została nominowana do Oscara w aż trzech kategoriach!

Po takim sukcesie filmu Tomasz Kot będzie mógł zapewne liczyć na lawinę nowych propozycji. Od lat pojawia się w największych produkcjach, które zapewniły mu nie tylko uznanie krytyków i widzów, ale także duże pieniądze. Ile zarabia Tomasz Kot?

Tomasz Kot: zarobki

Jak donosi Fakt, Tomasz Kot na samych filmach mógł zarobić w 2015 roku aż 500 tysięcy złotych! Dziennik twierdzi, że sama gaża za Bogów, w których wciela się w główną rolę wyniosła 300 tysięcy złotych.

Super Express podaje z kolei, że łączne zarobki Kota w 2017 roku przekroczyły 1,5 miliona złotych! Nie jest to wcale nieprawdopodobna suma, aktor w 2017 roku pojawił się bowiem w aż 6 dużych produkcjach, które zapewniły mu tak imponujące zarobki.

Zimna Wojna: ile zarabia Tomasz Kot?

Jakiś czas temu pojawiły się kontrowersje na temat nierównych płac aktorów i aktorek na planach filmowych. Jak podał Super Express, Tomasz Kot miał zarabiać 25 tysięcy złotych za jeden dzień zdjęciowy, podczas gdy jego filmowa partnerka, Joanna Kulig zarabiała jedynie 10 tysięcy! W dyskusji pojawiały się uwagi, że mimo iż Kulig miała do zagrania nie tylko sceny dialogowe, ale i wokalne oraz taneczne, a i tak płacono jej aż 15 tysięcy mniej, niż koledze po fachu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ile zarabia tomasz kot
fot. Agnieszka Kot instagram.com/agnikot

Tomasz Kot to jeden z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych polskich aktorów.

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.