W dzisiejszym odcinku programu „Pytanie na śniadanie” w studiu pojawił się wyjątkowy gość. Trenerka nauczyła prowadzących, w jaki sposób można za pomocą odpowiedniego oddechu poradzić sobie z trwającą falą upałów. Izabella Krzan poradziła sobie znakomicie.

Gościem dzisiejszego wydania show była Justyna Szydło, która pokazała dziennikarzom kilka sztuczek z wykorzystaniem języka. Za pomocą tych prostych trików z łatwością można ochłodzić swój organizm. Izabella Krzan i Tomasz Kammel pokazali, co potrafią zrobić ze swoim językiem.

„Pytanie na śniadanie”: Izabella Krzan pokazała kilka sztuczek językiem

Program „Pytanie na śniadanie” od wielu lat cieszy się niesamowitą popularnością wśród telewidzów. Każdego dnia duet prowadzących ma kilka przydatnych porad i ciekawostek dla wszystkich oglądających. Podobnie było podczas dzisiejszego wydania, kiedy do studia zawitała trenerka jogi i dyplomowana masażystka Justyna Szydło.

Kobieta powiedziała dziennikarzom, że zna kilka sposobów na skuteczne ochłodzenie swojego organizmu tylko i wyłącznie za pomocą oddechu i odpowiedniego ułożenia języka. Jest to niesamowicie przydatna umiejętność podczas trwającej właśnie w Polsce fali wysokich temperatur. Izabella Krzan i Tomasz Kammel mieli możliwość pochwalić się gibkością swojego języka.

Izabella Krzan i Tomasz Kammel zrobili niecodzienne miny w „PnŚ”

Jak powiedziała trenerka, jedną z najważniejszych zasad, której należy przestrzegać podczas prezentowanych ćwiczeń oddechowych, jest posiadanie wyprostowanych pleców. W tym celu najlepiej usiąść na twardym podłożu i zadbać o prostą sylwetkę. Warto też pamiętać o rozluźnieniu i nie zmuszać się do zbyt głębokiego oddechu.

-Rolujemy język. Wystawiamy go odrobinę na zewnątrz i formujemy go w rurkę. Wykonujemy wdech przez ten wykonany z języka rulon i wydychamy powietrze przez język — tłumaczyła ćwiczenie zaproszona do programu ekspertka.

Prowadzący w ślad za trenerką postanowili spróbować swoich sił i wykonać prezentowane przez nią ćwiczenie. Szybko okazało się, że Izabella Krzan idealnie odnalazła się w tej roli i doskonale poradziła sobie z odpowiednim uformowaniem języka w rulon.

Pomimo skuteczności prezentowanej metody Izabella Krzan i Tomasz Kammel zapytali masażystkę również o inne metody, które pomogą nam ochłodzić swój organizm. Jak wyznała Justyna Szydło, dobrym pomysłem jest również smarowanie ciała olejem kokosowym oraz spożywanie odpowiednich owoców, takich jak borówki, melon czy arbuz. Natomiast osoby stosujące dietę i ograniczające spożywanie owoców powinny pomyśleć o spróbowaniu zielonych warzyw.

-Radziłabym użyć oleju na zimno tłoczonego, bo one zawierają całą dobroć tego oleju, więc to nawilżenie i oddziaływanie będzie optymalne. Natomiast owocami, które mają bardzo chłodzącą właściwość, są na przykład arbuz czy melon. Te owoce są soczyste, mają dużą zawartość wody, będą ochładzać i orzeźwiać — powiedziała ekspertka w dzisiejszym odcinku „Pytania na śniadanie”.

Zobacz zdjęcia:

Izabella Krzan
kadr z programu „Pytanie na śniadanie”
Izabella Krzan
kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek nie może dojść do porozumienia z Idą Nowakowską? Dochodzi do poważnych tarć
  2. 66-letnia Monika Olejnik zrzuciła ubrania na plaży. Można pomylić ją z 20-latką w tym obcisłym stroju
  3. Sukienka podwinęła się chyba za mocno. Tak Małgorzata Tomaszewska bawi się na urlopie

 

 

 

 

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.