Większość z nas nie myje poprawnie swoich włosów. Czasami nie poświęcamy tej czynności wystarczająco dużo czasu, nie spłukujemy głowy dokładnie, innym razem zbyt krótko trzymamy odżywkę. Zawsze jest jednak miejsce na poprawę, a podjęcie kroków w celu lepszej pielęgnacji włosów jest dość łatwe do naprawienia. Cóż, kiedy już wiesz, gdzie popełniasz błędy. Jak poprawnie myć włosy?

Jak poprawnie myć włosy? Przedstawiamy najczęstsze błędy w pielęgnacji 

1. Nie moczysz dokładnie włosów.

Większość ludzi nie moczy dokładnie włosów przed nałożeniem szamponu. Aby uzyskać głębokie czyszczenie, każde pasmo musi być wilgotne. Dobra wiadomość jest taka, że ​​by to zrobić wystarczy około minuty stać pod strumieniem prysznica.

2. Używanie zbyt dużej ilości szamponu.

Ludzie na ogół nie mają pojęcia, jaka ilość szamponu jest idealna. Jeśli użyjesz zbyt dużo preparatu, możesz wypłukać w ten sposób dużo pieniędzy. Jednocześnie użycie zbyt małej ilości szamponu nie zapewni wystarczającego czyszczenia włosów. 

Istnieje jednak sposób na sprawdzenie, jak dużo szamponu potrzebujesz. W przypadku krótkich włosów staraj się, by była to średnica 50 groszówki. W przypadku fryzury średniej długości powinna być to wielkość złotówki. Jeśli masz długie włosy powinna być to średnica 5 złotych. 

3. Pomijanie w myciu skóry głowy.

By myć poprawnie włosy, musisz pamiętać o podstawie. A jest nią skóra głowy. Rozpoczęcie mycia od tego obszaru jest kluczowe. Masaż skóry głowy to ważny etap w pielęgnacji włosów. Powinno się wykonywać go około 3 minut.

4. Niedokładne spłukanie preparatu. 

Po trzy minutowym szorowaniu skóry głowy pora spłukać powstałą pianę. Szybkie 15-sekundowe płukanie powinno wystarczyć, ale w zależności od rodzaju i długości włosów możesz potrzebować trochę więcej czasu. 

Teraz nadszedł czas na drugi etap mycia szamponem. Tym razem skup się na włosach, a nie na skórze głowy. Weź niewielką ilość preparatu i nałóż go na włosy. Skoncentruj się na dokładnym wmasowaniu szamponu w pasma. Możesz poświęcić na tę część zaledwie 20 sekund lub dłużej, jeśli używasz wielu produktów, które mogą powodować gromadzenie się osadu.

5. Zapominanie o odżywce.

Nakłada się ją tylko na dolne dwie trzecie włosów. Nie pozwól, aby odżywka dotknęła skóry głowy, ponieważ nasada, na której powstaje naturalny olej, może nadmiernie przetłuszczać się i obciążać włosy.

Pomijanie odżywki może zaoszczędzić czas, ale Twoje włosy w końcu za to zapłacą. Kluczem do dobrej pracy produktu jest usunięcie nadmiaru wody z włosów przed jego nałożeniem, ponieważ pozwala to na jego lepsze wchłonięcie.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.