Jak się ubierać do pogody? Nigdy nie jesteś przygotowana na deszcz, zaskakują cię pierwsze promienia słońca, a wiatr pojawia się zawsze wtedy, kiedy akurat masz na sobie lekką stylizację? W takim razie ten tekst jest dla ciebie! 

Jak się ubierać do pogody? Ostatnio wyszłaś z domu i na twoim letnim płaszczu pojawiły się wielkie sople lodu? To znak, że nie potrzebujesz garść porad, którą my ci zapewnimy!  

Jak się ubierać do pogody?   

Do pogody ubieramy się z poszanowaniem … do niej! Instytut Meteorologii jest jak bezkresna szkatułka z wielkimi tajemnicami tego świata. To właśnie tam powstają pierwsze raporty dotyczące ulew nad Wielkopolską, czy suszy na Podkarpaciu. Na podstawie ich metod najczęściej również posiłkujemy się my, kobiety, chcąc wyglądać jak zawsze pięknie i zgodnie z pogodowymi zapowiedziami. Jeżeli jeszcze nie jesteś obserwatorką zmieniających się warunków atmosferycznych, koniecznie zacznij nią być! Szczególnie jeżeli zdarza ci się włożyć jedwabną sukienkę na ramiączkach przy okazji pierwszego śniegu!

Polecamy zatem przyjrzeć się pogodzie, a następnie udać się do szafy mając z tyłu głowy obraz ciężkich chmur. Niebezpodstawnie mówi się, że to natura jest często inspiracją dla naszych codziennych działań!

Jak się ubierać do pogody letniej?  

Latem ubieramy się tak, żeby czuć się dobrze w ciepłych promieniach słońca. To oznacza całkowitą dowolność sylwetki, natomiast nie do końca tak jest w przypadku materiału. Tutaj najlepiej sprawdzą się tkaniny cienkie i przepuszczające powietrze.

Ciekawym rozwiązaniem na pierwsze kąpiele słoneczne może okazać się kombinezon, którego do tej pory tak bardzo się wystrzegałaś! Wakacyjna wersja to oczywiście taka, o ciekawym kolorze, kroju i materiale. Najpiękniej będą prezentować się neonowe barwy! Postaw na świeżość i nowoczesność, dopasowując do niego dodatki z drewna i buty na platformie. Do tej pory nie byłaś wielką fanką lat 70. XX w., a serial Vinyl tego nie zmienił? Mamy nadzieję, że w takim zestawie poczujesz się jak dziewczyna z kontrkultury! 

Jak się ubierać do pogody zimowej?  

Ujemna temperatura każe nam zweryfikować zasoby naszej przepastnej szafy. Zimowa pogoda zachęca nas do przejrzenia zapomnianych zakątków garderoby, gdzie wełna spotyka się nawarstwionym kurzem. Listopadowe opady śniegu to najlepszy czas na przypomnienie sobie o zaletach tego surowca!

Przede wszystkim do jej zadań specjalnych należą: izolacyjność cieplna, wchłanianie wilgoci, a także nie gniecie się, co w wielu przypadkach może być odbierane jako komplement. Pamiętasz odgrzebywany co roku frazes sweather weather? Powstał on na podstawie praktyki, która wyraźnie pokazuje wielkość wełny nad innymi tkaninami. Nie wyobrażamy sobie chłodnych wieczorów bez opatulenia się w cieplutki kardigan!

Jak się ubierać do pogody wietrznej?  

Burze i deszcze przekonują nas do tego, żeby wreszcie wydobyć z czeluści pokoju wieszaki z wiatrówkami, kurtkami z kapturami i kalosze. Co ciekawe- każda z tych rzeczy może wyglądać stylowo! Sztormiak zwykle kojarzony z niepowodzeniami pogodowymi na morzu przy odpowiednim fasonie może zamienić się w ładny i nieprzemakalny płaszczyk. Wiele firm również wykonuje rzeczy z lateksu, czy lakierowanej skóry, która również wygląda niezwykle stylowo w połączeniu z odpowiednimi spodniami i butami.

Dawno nie brodziłaś w kałuży? Z odpowiednimi kaloszami przypomnisz sobie, jak to jest być dzieckiem. I to stylowym dzieckiem! Gumowce, bo tak też się je określa, wracają do łask. Kokardki, sznurówki czy klamerki ozdabiają te najbardziej wpadające w oczy. Teraz już wiesz, jak się ubierać do pogody uwzględniając wszystko, co ma w swojej ofercie natura!

Jak się ubierać do pogody?- ZOBACZ ZDJĘCIA:  

 

jak się ubierać do pogody
mohito.com 

Sukienka na słoneczny dzień to klasyka, na którą warto postawić w pierwszych dniach wiosny! Załóż oryginalną w kwiatowy wzór i asymetrycznym kroju.  

jak się ubierać do pogody
mohito.com 

T-shirt jest idealnym elementem garderoby, bo aż całorocznym! Świetnie wygląda zarówno z puchówką, jak i lekką koszulą.  

jak się ubierać do pogody
reserved.com 

Lateks nigdy nie wyglądał tak dobrze, jak przy okazji pierwszego śniegu! Będziesz na pewno się wyróżniać, a dodatkowo olśniewać!  

jak się ubierać do pogody
reserved.com 

W sklepie usłyszałaś już piosenkę Last Christmas? To najwyższy czas na ciepły sweter o charakterystycznym splocie!  

jak się ubierać do pogody
mohito.com 

W czasie deszczu dzieci się nudzą, a stylowe kobiety skaczą w kałużach! Szczególnie jeżeli mają na nogach połączenie funkcjonalności z trendami!

ZOBACZ TEŻ:  

  1. Jak się ubierać w rozmiarze 42-44? Poznaj NAJLEPSZE modowe tricki  
  2. Jak się ubierać w rozmiarze XL? Elementarz dobrego styl  
  3. Jak się ubierać mając krótkie włosy? Praktyczne porady

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułMalutki kotek przygarnięty ze schroniska bierze kąpiel w kuchennym zlewie. Pomaga mu w tym ogromny pies
Następny artykułMatka pokazała jak pakuje dziecko na szkolną wycieczkę. Wylało się na nią morze jadu
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.