Jak się ubrać do eleganckiej restauracji? Czy możemy założyć jeansy, czy raczej nie jest to najlepszy pomysł? Jakie buty wybrać? Podpowiadamy!

Jak się ubrać do eleganckiej restauracji, aby nie zaliczyć faux-pas? W ekskluzywnym lokalu obowiązuje dress-code, do którego niestosowanie się może świadczyć o naszej ignorancji. Jak nie popełnić modowej gafy? Przeczytajcie.

Jak się ubrać do eleganckiej restauracji?

Na wstępie należy zaznaczyć, że trzeba umieć odróżnić restaurację klimatyczną od ekskluzywnej. Ta pierwsza charakteryzuje się estetycznym wnętrzem i sposobem podawania dań jednak, jednak nie zapłacimy za nie horrendalnych kwot. Tutaj liczy się przede wszystkim wystrój wnętrza dopasowany do serwowanej kuchni.

W przypadku restauracji ekskluzywnych sytuacja wygląda trochę inaczej. Ich wnętrza są do siebie podobne, najczęściej są to okrągłe stoły z wygodnymi krzesłami. Do tego typu lokalu wybierzmy sukienkę koktajlową lub żakiet ze spódnicą (najlepiej do kolan). Jak ognia wystrzegajmy się t-shirtów, dresów, butów sportowych oraz spódniczek mini. Poszarpane jeansy to również nie będzie najlepszy pomysł. Podobnie jak prześwitujące ubrania.

Jakie są najbardziej eleganckie restauracje w Warszawie?

Wymienimy zaledwie pięć z nich, zaznaczamy jednak, że w rzeczywistości jest ich znacznie więcej!

Atelier Amaro

Założycielem jednej z najsłynniejszych polskich restauracji jest Wojciech Modest Amaro. Lokalowi została przyznana gwiazdka Michelin (m.in. za wystrój wnętrza i jakość serwowanych dań) w 2013 roku. To obok Senses jedyna w Warszawie restauracja, która może się tym poszczycić.

Nolita

Zjemy tutaj m.in. jelenia, serwowanego z dynią, brukselką i bakłażanem, kulbina z krewetkami oraz wędzonego węgorza bałtyckiego. Lokal mieści się w Śródmieściu.

Amber Room

Usytuowana w Pałacu Sobańskich restauracja charakteryzuje się łączeniem kuchni polskiej z wpływami europejskimi. Na uwagę zasługuje również jej obsługa.

Żurawina

Miejsce, do którego kierują się osoby związane z biznesem, gdzie często omawiane są kwestie, związane z ich pracą. Elegancki i drogi lokal mieści się przy ulicy Żurawiej.

Restauracja Zielnik

To bardziej klimatyczny niż eksluzywny lokal. Zjemy tutaj wyśmienitą polską kuchnię, która opiera się na świeżych produktach od zaufanych dostawców. Restauracja znajduje się przy ulicy Odyńca. Warto tam zajrzeć.

Poza tym lokalami wystroić się powinniśmy m.in. do takich miejsc jak Izumi Sushi, Wilcza 50, Ale Gloria czy Belvedere.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fot. unsplash.com

Szpilki to idealne buty do tego typu miejsc.

Fot. unsplash.com

Ważne, aby nasza spódnica lub sukienka zasłaniała kolana.

Fot. unsplash.com @marcusvlewis

Buty z diamencikami są pożądane zarówno w klimatycznej, jak i ekskluzywnej knajpie. Możecie wkładać je bez obaw.

Fot. unsplash.com

Czerń zawsze się sprawdza. Darowałybyśmy sobie jednak ozdoby w postaci olbrzymich broszek.

Fot. unsplash.com

Taka suknia będzie przesadą. Jest wieczorowa. Postawmy na sukienkę koktajlową, sięgającą do łydek. Sukienka koktajlowa popularność zaczęła zyskiwać po II wojnie światowej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do Dubaju? Masz mnóstwo możliwości
  2. Jak się ubrać do ślubu cywilnego? Najmodniejsze rozwiązania
  3. Jak się ubrać do Barcelony w lutym? Modowe propozycje

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.