Jak ubrać dziecko do teatru? Młody człowiek powinien poznawać za pomocą instytucji kulturalnych życie. Teatr jest jedną z tych placówek, które uwrażliwia od najmłodszych lat. Również uczy nas, że każde wyjście oznacza schludny i porządny ubiór. Z nami się dowiesz, jak tego dokonać!

Jak ubrać dziecko do teatru? Twoja pociecha marzy o zobaczeniu Pilotów w Romie lub błaga cię o pójście do Buffo na Romeo i Julia? Koniecznie kup mu bilet i podpowiedz, jak wyglądać tego wieczoru, żeby stylizacja pasowała na kulturalne wyjście!

Jak ubrać dziecko do teatru?   

Do teatru ubieramy dziecko według obowiązujących zasad. Teatr jest instytucją, do której raczej nie chodzimy codziennie, dlatego warto tego dnia wybrać stylizację wieczorową okraszoną fantazyjnym kolorem lub dodatkiem. W przypadku małego widza najlepiej będzie wybrać w zależności od płci: alb sukienkę albo garnitur z ciekawego materiału. 

Zasadniczym pytaniem, oprócz tego, jak ubrać dziecko do teatru, jest również jakie miejsce wybieramy. W stolicy Polski bowiem mamy do czynienia z szerokim repertuarem tego typu miejsc: teatr ogródkowy, impresaryjny, szkolny, czy muzyczny. Jak widać: do wyboru, do koloru! À propos koloru- ten powinien jak najbardziej odgrywać główną rolę w twojej stylizacji!

Jak ubrać dziecko do teatru muzycznego?  

Do teatru muzycznego ubieramy dziecko zgodnie z tym, co oferuje nam szeroko zakrojony repertuar! Jednak pamiętaj, żeby wytłumaczyć maluchowi, że cekinowe sukienki i koronkowe spodnie zostawiamy dla głównych aktorów sztuk scenicznych. Możemy się nimi jednak inspirować, zarówno pod względem doboru kolorystycznego, jak i krojów! Tutaj, w przeciwieństwie do innych teatrów, mamy dowolność względem płomiennych czerwieni, widocznych różów i głębokich niebieskich. Nie chodzi o to, żeby wyglądać jak Natasza Urbańska w Miss Saigon, a jedynie podkręcić styl tym, co prezentuje jej postać na deskach teatru. 

 Wyobraź sobie swoją pociechę w miniaturowym komplecie w bordowym odcieniu (w wydaniu chłopca) i pięknej sukience z granatowymi zdobieniami (przypadek dziewczęcy). Szczególnie właśnie sukienka jest bardzo wdzięcznym tłem dla licznych kokardek, koralików i innych ozdób, które sprawią, że zwykła tkanina nabierze bajkowego charakteru! Teraz już możecie się wybrać na spektakl pełen piosenek, tańca i pięknych strojów, samemu przy tym wyglądając jak część scenografii!

Jakie ubranie dla dziecka do teatru?   

Do teatru ubieramy dziecko zgodnie z charakterem placówki. O ile wcześniej podejmowany temat teatru muzycznego sprowadzał się do wolności w obszarze stylu, o tyle narodowy czy powszechny będzie wymagał bardziej powściągliwych stylizacji. Zastanawiasz się jak powiedzieć dziecku o czarno- białym komplecie, którego jak zawsze skutecznie się wystrzega? My mamy na to sposób! Zaraz zobaczysz, jak ubrać dziecko do teatru, nie uwzględniając wielkich formalności! 

Zacznijmy od zestawu dla chłopca. Czarny garnitur w wersji mini nie koniecznie musi okazać się najlepszym wyjściem. Moda dziecięca podpowiada nam wiele rozwiązań: koszula w oryginalny wzorek dobrany z kardiganem o ciemniejszym odcieniu, proste ciemno granatowe spodnie i pasek to jedna z możliwości gustownego ubioru. Starsi widzowie na pewno docenią wyczucie stylu u małego miłośnika kultury. Dziewczynki z kolei mogą oprzeć całą stylizację o sukienkę, do której dobiorą elegancką torebkę i delikatny naszyjnik tak, żeby wyróżnić się spośród widowni. Nie będzie to trudne, jeżeli wybiorą takie materiały jak: tiul czy jedwab. Akcesoria w kolorze szarego (jako alternatywa dla czerni) dodadzą dozy powagi do dziecięcych fasonów. W takich stylizacjach będziesz częściej chciała wybrać się z maleństwem do teatru!

Jak ubrać dziecko do teatru?- ZOBACZ ZDJĘCIA:   

jak ubrać dziecko do teatru
reserved.com 

Jak ubrać dziecko do teatru? W przypadku dziewczynki to proste: koronkowa sukienka! Efekt księżniczki gwarantowany, a widownia będzie się patrzeć na twoje maleństwo! 

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.