Nawet w pochmurny letni dzień obserwujmy naszych pupili. Pamiętajmy, że aktywny lub otyły pies znacznie łatwiej się przegrzewa. Dla pieszczocha, który ma problem z nadwagą, nawet krótki spacer bez dostępu do wody będzie dużym wyzwaniem i może stanowić zagrożenie dla zdrowia. 

Odpowiednie nawodnienie

Zapewnijmy psu stały dostęp do świeżej wody. Pamiętaj, że woda nie może być za zimna. Nawet na krótki spacer zabierzcie ze sobą butelkę z wodą. W napojeniu zwierzęcia pomocna będzie praktyczna składana miska silikonowa. >zobacz produkt<

Coraz większą popularność zyskuje miska turystyczna >zobacz< doczepiana bezpośrednio do butelki.

Zobacz produkt w >sklepie online<

Wybór Redakcji to podróżny bidon dla psa >zobacz< z dołączoną silikonową miską, dzięki któremu napoimy psa niemal w każdych warunkach. Bidon przy pomocy karabińczyka może zostać przyczepiony do paska lub plecaka.

Zobacz produkt w >sklepie online<

Schładzanie

Unikajmy ekspozycji na słońce i przebywania na dworze w najgorętszej porze dnia. Jeśli to możliwe odłóżmy w czasie aktywność i zabawy. Przebywajmy w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w zacienionym miejscu i z dala od źródła ciepła (piekarnik, grill). 

Niedopuszczalne jest pozostawianie zwierząt samych w samochodzie, nawet jeśli zostawimy uchylone okno, temperatura w pojeździe potrafi dramatycznie wzrosnąć nawet w kilka minut. 

Skutecznym sposobem schładzania są specjalne poduszki chłodzące >zobacz< oraz płaskie maty chłodzące >zobacz<, które mogą zostać umieszczone w ulubionym kojcu, na kanapie lub w samochodzie.

Uwaga: Wybrane przez nas produkty nie wymagają wcześniejszego schładzania! Żel, którym są wypełnione, pod wpływem nacisku leżącego na nim zwierzęcia rozpoczyna przyjemny proces schładzania. Takie maty chłodzące zachowają swoją funkcję nawet w miejscu bez dostępu do elektryczności, lodówki czy bieżącej wody. Dodatkową zaletą proponowanych przez nas mat jest ochrona zwierzęcia przed zbyt silnym schłodzeniem. 

Zobacz produkt w >sklepie online<

Ponadto doskonałym sposobem na schłodzenie będzie bezpieczny, odporny na psie pazury basen dla psa >zobacz< oraz kamizelka chłodząca >zobacz<.

Wybór Redakcji to chłodząca bandamka >zobacz< polecana dla starszych piesków.

Zobacz produkt w >sklepie online<

Bezpieczeństwo nad wodą

Większość z nas jadąc na wakacje zabiera ze sobą swojego czworonoga. Spędzając wspólnie czas nad wodą pamiętajmy, że instynkt zwierzęcia jest bardzo silny. Pies, który uda się w pogoń za ptakiem, narażony jest na niespodziewane wpadnięcie do wody. Także wystraszone zwierzę nie będzie reagowało na nasze zawołania i komendy. Upadek ze skarpy, z pomostu lub nagła utrata gruntu pod łapami może wywołać przerażenie i szok termiczny. Aby spokojnie i bezpiecznie wypoczywać na łódce lub nad wodą warto założyć psu kapok ratunkowy. Dzięki temu uchronisz swojego psa przed utratą zdrowia i traumą.

Pamiętaj, że tonący pies nie wzywa pomocy: >zobacz film< 

Zobacz produkt w >sklepie online<

Pomoc lekarska i objawy udaru cieplnego

Uważnie obserwujemy nasze zwierzęta. Kiedy zauważymy któryś z poniższych objawów, natychmiast przenieśmy zwierzę w chłodne miejsce, podajmy mu chłodną wodę (nie zimną) zapewnijmy chłodny kompres na ogonie, karku i łapach oraz skontaktujmy się z weterynarzem. 

Objawy udaru cieplnego

  • temperatura zwierzęcia ponad 41°C
  • przyspieszony, płytki lub nieregularny oddech i ziajanie
  • ślinotok
  • niezwykłe pobudzenie lub osłabienie
  • wymioty, nudności lub biegunka
  • wyższy puls
  • drgawki
  • suchy nos i błony śluzowe

Zobacz produkt w >sklepie online<

Poprzedni artykułPolicja podjęła działania przeciwko Mirosławowi S. Tuż przed rocznicą śmierci Piotra Woźniaka-Staraka napływają zadziwiające doniesienia
Następny artykułMateusz Borkowski z „Gogglebox” zrzucił 140 kg. Do sieci trafiło jego zdjęcie bez koszulki, przecieramy oczy ze zdumienia