Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że od przyszłego roku nie będzie zasiadać w rządzie. „Super Express” dotarł do wiadomości, które przekazał PAP jeden z polityków PiS. Decyzja o podjęciu takiego kroku ma być spowodowana koniecznością większej kontroli nad partią.

Jarosław Kaczyński piastuje stanowisko wicepremiera od 6 października 2020 roku. Jest odpowiedzialny za wykonywanie zadań przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Wiele wskazuje na to, że to ostatki jego pracy w rządzie.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu?

W środę rano rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu, przed którym odbyło się zebranie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie wtedy Jarosław Kaczyński miał poinformować parlamentarzystów o swojej rezygnacji z posady w rządzie, twierdząc, że musi sprawować większą kontrolę nad partią.

– Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – cytuje słowa jednego z polityków PiS dla PAP „Super Express”.

Co więcej, na wspomnianym posiedzeniu prezes PiS miał wzywać swoich polityków do większej aktywności w mediach społecznościowych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – miał powiedzieć jeden z parlamentarzystów.

Uważacie kroki Jarosława Kaczyńskiego za odpowiednie?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl