Katastrofa zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie jest pewne czy możemy się jakoś przed nią uchronić. Media obiegają coraz to nowsze i bardziej przerażające informacje. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Czy możemy się jeszcze przed tym uchronić?

Niestety, doniesienia fizyków są przerażające. Według nich mamy tylko 10 procent szans by, odwrócić bieg i uniknąć prawdziwie dramatycznych wydarzeń. Właśnie opublikowano dane, które są przerażające. 

Zbliża się katastrofa – czy możemy coś zrobić?

W publikacji  Scientific Reports  przerażający artykuł zamieściło dwóch fizyków: dr Gerardo Aquino, pracownik Instytutu Alana Turinga w Londynie, który zajmuje się politycznym, ekonomicznym i kulturowym modelowaniem złożonych systemów w celu przewidywania konfliktów, oraz profesor Mauro Bologna z Departamentu Inżynierii Elektronicznej na Uniwersytecie Tarapacá w Chile. Obaj naukowcy obrazowali model pokazujący bieżące tempo wzrostu populacji ludzkiej i wskaźnik wylesiania i zużycia zasobów naszej planety. 

Według badań naukowców czeka nas prawdziwa katastrofa. Jeśli aktualny stopień wylesiania Ziemii zostanie na tym samym poziomie, co teraz, w ciągu 100-200 lat z powierzchni ziemi zniknie większość lasów. Co gorsze, naukowcy nie mają dla nas dobrych wiadomości, mamy tylko 10 procent szans, że powstrzymamy ten proces.

  1. Koniec, Ewa Drzyzga jednak nie będzie prowadziła programu w TVN-ie. Niewiarygodne, co było powodem decyzji
  2. Magdalena Ogórek i przytyk wobec Jakimowicza na wizji w TVP Info? Wielu może być zaskoczonych zachowaniem prowadzącej
  3. Polsat właśnie przekazał fatalną wiadomość. Pilne ostrzeżenie skierowane do każdego z nas

Katastrofalna wizja przyszłości

W artykule naukowcy podkreślają, że przed zaludnieniem, ziemię pokrywało 60 milionów kilometrów drzew, aktualnie, jest to 40 milionów. Jeśli nie zatrzymamy tego procesu, nieodwracalne zmiany nadejdą już w ciągu najbliższych dwóch, czterech dekad. 

Oczywiście wyliczenia naukowców stanowią jedynie hipotezę. Jednak argumenty, jakich używają wydają się być niepodważalne. Dzieje się źle i musimy zrobić coś, by zatrzymać groźbę katastrofy ekologicznej, przede wszystkim zapobiegając wylesianiu i wykorzystaniu najwyższych technologii, by zrównoważyć wykorzystanie zasobów. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

katastrofa
fot. unsplash.com/Ales Krivec

Naukowcy ostrzegają przed wylesianiem. Jest to krok do nieodwracalnej katastrofy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko się nagrało, Agata Duda nie mogła pojąć co się dzieje. Film roznosi się po sieci w mgnieniu oka
  2. Ważny komunikat Marceliny Zawadzkiej. Odpoczywała w górach, ale nie mogła dłużej milczeć
  3. Chłopiec urodził się z nietypowym wyglądem. Lekarze powiedzieli rodzicom, że mogą go zostawić
  4. Pożar na autostradzie A4. Trwa wielka akcja gaśnicza, na miejsce jadą służby ratunkowe, wszystko dzieje się właśnie teraz
  5. Kinga Duda poniżona przez żołnierza. Potraktował ją w okropny sposób, padły niesłychane zarzuty
  6. Spod podłogi w ich domu zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. Wytwarzające obłędny miód pszczoły zagnieździły się w nieoczekiwanym miejscu

Źródło: nt.interia.pl

 

Poprzedni artykułChihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
Następny artykułNaleśniki idealne. Przepis Magdy Gessler na ciasto, które rozpływa się w ustach
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.