Kobieta ma 28 lat i jest szczęśliwą matką piątki dzieci. Do tego ma kochającego męża, na którego zawsze może liczyć. Mimo to ludzie robią wszystko, aby skutecznie uprzykrzyć im życie. Wytykają ich palcami i nie stronią od krzywdzących komentarzy. Do naszej bohaterki przylgnął nawet bolesny pseudonim „2500” – chyba domyślacie się dlaczego? Niektórzy ludzie potrafią być naprawdę okrutni!

Fakt, iż liczba nowo narodzonych dzieci nieustannie spada, raczej dla nikogo nie jest nową informacją. Zdaniem wielu osób program 500+ ma na celu mobilizację społeczeństwa w kwestii decyzji prokreacyjnych. W efekcie kobiety które obecnie decydują się na posiadanie potomstwa, traktowane są jako jednostki, które robią to tylko i wyłącznie ze względów finansowych. Tak jest też w tym przypadku…

Kobieta nazywana jest 2500

Wielodzietne rodziny jeszcze jakiś czas temu były na porządku dziennym. Dziś zupełnie nieuczciwie uznawane są za patologię. Kiedy pewna kobieta w rozmowie z dziennikarką portalu papilot.pl zdecydowała się na szczere wyznanie, w Internecie rozpętała się burza. Ludzie nie mogli w to wszystko uwierzyć.

Musicie wiedzieć, że Elwira- nasza bohaterka jest w ciąży i spodziewa się piątego dziecka. Ludzie dookoła niej nazywają ją 2500, które jest nawiązaniem do kwoty, jaką otrzyma z programu 500+.

– Nie uwierzyłabym, gdybym nie usłyszała tego na własne uszy. Ciekawa jestem, czy wcześniej mówili na mnie 2000 albo 1500 – powiedziała kobieta w rozmowie.

Jak sama przyznaje najbardziej aktywne w krytykowaniu i wyrażaniu swoich opinii, są oczywiście bezdzietne panie. Klasycznie już to one mają najwięcej do powiedzenia w kwestii zakładania rodziny i wychowywania dzieci.

Ludzie myślą, że każde z jej pociech jest wpadką

– Ciężko im pojąć, że ktoś może urodzić kilkoro dzieci, a wcześniej podjąć świadomą decyzję (…) Zawsze chciałam być matką – przyznaje Elwira.

Niewiele osób wie, ale kobieta nie decydowała się na współżycie do momentu, kiedy nie była pewna, że jest gotowa zostać matką. Ludzi jednak to zupełnie nie interesuje.

– Pierwszy raz zaszłam w ciążę, mając 19 lat, więc dla wszystkich było oczywiste, że po prostu się przydarzyło – wyznaje.

Elwira podczas rozmowy wspomina, że wiele ludzi uważa, iż w życiu zupełnie nic nie osiągnęła. Dlaczego? Nie ma wyższego wykształcenia, a w życiu nie stawia na rozwój zawodowy.

– Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie żałuję decyzji podjętej niemal 10 lat temu – podsumowuje bohaterka.

Kobieta na koniec dodaje, że ona osobiście nie wyobraża sobie życia we dwójkę. Dzieci są dla niej całym światem i to głównie one są jej wyznacznikiem szczęścia.

A wy co o tym myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kobieta
Unspalsh.com @sickhews

Kobieta jest wyśmiewana przez społeczeństwo. Powodem jest kolejna ciąża. 

Kobieta
Unsplash.com @fesaza

Wielodzietność oznacza dla ludzi patologię. 

Kobieta
Unsplash.com @nelmin

Społeczeństwo jest dla nich okrutne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerycie, już od października Twoja emerytura może być znacznie wyższa. Jest jednak kilka warunków
  2. Ojciec wszedł do pokoju swojej nastoletniej córki. Dziewczyna nie mogła uwierzyć, co na siebie założył
  3. W wielu krajach panna młoda podczas ślubu staje po lewej stronie. Dlaczego? Powód jest mroczny
  4. Narzeczony zerwał zaręczyny, kiedy zobaczył jej Facebooka. Miał ważny powód
  5. Dagmara z Królowych Życia pochwaliła się swoją nową dietą. Chudnie z dnia na dzień
  6. 30 lat różnicy to dużo? Między Wiktorią a partnerem Tadeuszem jest więcej i nikt w jej szkole o tym nie wie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułLew, tygrys i lampart próbują kocimiętki po raz pierwszy. Rezultat jest przezabawny
Następny artykułZnana piosenkarka miała doświadczyć przemocy ze strony męża. Po latach wyznała całą prawdę
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.