Nie lubimy nudy! Szczególnie, jeżeli chodzi o manicure. Dziś chcemy pokazać Wam pewną rewolucyjną metodę stylizacji paznokci – kocie oko. Krok po kroku wytłumaczymy, jak uzyskać ten efekt oraz opowiemy, dlaczego ta technika jest tak wyjątkowa. 

Kocie oko na paznokciach – czym się wyróżnia?

Jak dobrze wiecie, bardzo cieszy nas trend powrotu do lat 90-tych, który nastąpił w tym sezonie. Nawiązujemy do nim między innymi we fryzurach stylizowanych na Rachel, postać z serialu Friends, czy nosząc ciężkie, grunge’owe buty. Tendencje te nie ominęły także salonów kosmetycznych. Najmodniejszą stylizacją jest ta, knana myśl przywodząca koraliki z bransoletek magnetycznych. Która z nas nie była posiadaczką tego typu biżuterii w dzieciństwie? 

Zastanawiasz się, jak ta inspiracja przekłada się bezpośrednio w stylizacji paznokci?

Do wykonania manicure inspirowanego ,,kocim okiem”, potrzebujesz dwóch rzeczy – lakieru magnetycznego oraz silnego magnesu do paznokci. Jak to działa? Lakier do paznokci tego typu zawiera cząsteczki żelaza, które unoszą się na powierzchnię lakieru – po nałożeniu na niego magnesu, tworząc ciekawy kolorystyczny efekt.

Jeżeli szukasz ciekawej inspiracji w stylizacji paznokci, która sprawi, że oczy wszystkich będą skierowane na Twoje paznokcie – ta technika manicure, to wybór perfekcyjny dla Ciebie.

Kocie oko na paznokciach – jak uzyskać ten efekt?

1. Dokładnie oczyść płytkę paznokcia. Do tego typu stylizacji używamy ciemniejszych kolorów, więc paznokcie powinny być całkowicie czyste i wolne od olejków. 

2. Nałóż na paznokieć bazę i pomaluj go wybranym kolorem hybrydowym. Następnie utwardzaj w lampie LED przez 30–60 sekund.

3. Pokryj cały paznokieć wybranym kolorem lakieru magnesowego. Nanieść magnes na nieutwardzony produkt w odległości ok. 1 mm, aby osiągnąć pożądany efekt. Uważaj, aby nie dotknąć nim paznokcia. Przesuwaj magnes, aż lakier do paznokci utworzy pożądany wzór. 

4. Utwardzaj paznokcie w lampie LED przez 30–60 sekund. 

Voila, gotowe! Specjalny magnes sprawił, że drobne cząsteczki zawieszone w żelu, stworzyły niesamowity, świecący wzór tęczówki kota. 

Kocie oko na paznokciach – czy warto udać się do specjalisty?

Jeżeli nie posiadasz właściwych narzędzi lub nie masz wprawionej ręki w stylizacji paznokci, lepiej udaj się do profesjonalisty. „Efekt kociego oka” może być wykonany pionowo, poziomo lub ukośnie, w zależności od położenia magnesu, dlatego ten manicure może sprawić problemy osobom początkującym.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.