Koty uwielbiają harcować, skakać i bawić się, szczególnie ze swoimi kocimi kolegami. Są niesamowicie zwinne, skoczne i giętkie — potrafią wejść na wysokie półki, a nawet na żyrandol. Właściciele trzech kotów wyjechali i zostawili swoje zwierzęta same w domu na noc. Wszystko nagrała ukryta kamera.

Zamontowali sprzęt monitorujący, aby mieć pod kontrolą dom, który zostawili bez opieki i aby wiedzieć, co robią ich koty. Na nagraniu wideo widać koty, a właściciele nie są dumni z ich zachowania. Po powrocie na pewno rozmówili się ze swoimi pupilami.

Koty zostały same w domu

Podczas nieobecności właścicieli kotów, trzy zwierzaki bawiły się świetnie. Kamera zarejestrowała ich nocne harce i to jak polują na siebie. Skaczą po całym domu, ganiając się i bawiąc. Właściciele na pewno nie byli zachwyceni — gdyby coś zrzuciły na siebie, mogłoby się im coś stać i nikt nie mógłby im pomóc.

Koty pozwalały sobie na dużo podczas nieobecności właścicieli i widać, że nie rozpaczały nad swoją samotnością. Były zadowolone z tego, że mogą robić, co chcą. 

Czy koty śpią w nocy?

Koty zazwyczaj nie śpią przez całą noc. Po swoich dzikich przodkach odziedziczyły takie zachowania jak aktywność po zmroku. Dzikie koty zazwyczaj polują w porze nocnej, dlatego też koty domowe nie śpią przez całą noc. Co zrobić, jeśli Twój kot nie chce spać w nocy? Przede wszystkim, zapewnić mu sporo ruchu w trakcie dnia, nie ma się co dziwić, że kot chce się bawić w nocy, ponieważ wyspał się, jak byliśmy w pracy.

Warto zapewnić kotu w nocy dostęp do zabawek interaktywnych, które zajmą jego czas, stworzyć punkt widokowy np. na parapecie, aby mógł zająć się oglądaniem przechodniów i ptaków za oknem lub dobrać mu kolegę w postaci kolejnego kota.

Zobacz zdjęcia i wideo:

koty
instagram.com — thewelldressedcats

 

Źródło: instagram.com, koty.pl, apetete.pl

 

 

 

Poprzedni artykułRafał Brzozowski z partnerką. Gwiazdor TVP z piękna blondynką u boku na Telekamerach
Następny artykułMama była zaniepokojona zachowaniem dziecka w nocy. Zamontowała kamerę w jego pokoju
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.