Będąc posiadaczką kręconych włosów wiesz, że wymagają one szczególnej opieki i pielęgnacji. W przeciwnym razie skręt będzie wyglądać nieatrakcyjnie, a pasma się spuszą. Jak tego uniknąć? Jakie są błędy w pielęgnacji kręconych włosów? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie ABC.

Zbyt częste mycie kręconych włosów

Choć jest to kwestia personalna, włosy kręcone w szczególny sposób potrzebują naturalnych olejów oraz sebum. Zbyt częste mycie włosów może doprowadzić do ich przesuszenia, a nawet zniszczeń i pęknięć. Spróbuj ograniczyć mycie swoich pasm do minimum.

Nieużywanie odżywki do kręconych włosów

Włosy kręcone oraz falowane to typ włosów suchych, dlatego tak bardzo istotne jest, by używać do nich nawilżającej odżywki. Aplikuj ją za pomocą grzebienia z szerokimi zębami. W składach kosmetyków szukaj składników takich jak: olej kokosowy, masło shea, olej z awokado i aloes.

Zbyt późna stylizacja kręconych włosów

Im szybciej ułożysz swoje loki, tym lepiej. Zrób to jeszcze gdy są one wilgotne i zanim zaczną się puszyć. Zainwestuj w dobry produkt, typu pasta, krem lub pianka. Wetrzyj kosmetyk we fryzurę, pozostaw do samoistnego wysuszenia i więcej nie dotykaj włosów. Każda interakcja z dłońmi, może sprawić, że pasma będą się puszyć. 

Niewłaściwe suszenie włosów kręconych 

Najlepszym rozwiązaniem jest ich samoistne wysuszenie, bez użycia suszarki. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, zapamiętaj, że zakup dyfuzora będzie Twoją najlepszą decyzją w drodze do pięknych loków. Dyfuzor ograniczy ilość silnego powietrza, uderzającego w Twoje pasma. Zmniejszysz także tarcie, przez co włosy nie będą się puszyć.

Nieużywanie sprayu do kręconych włosów

Sama odżywka pod prysznicem nie wystarczy. Kręcone włosy potrzebują długotrwałego nawilżenia i ochrony. Dodatkowo, odżywki w sprayu poprawiają skręt, dlatego nie żałuj swoim pasmom tego produktu. 

Używanie produktów zawierających SLS

To one odpowiadają za bogatą pianę w szamponach. Są one jednak szkodliwe dla kondycji włosów, szczególnie kręconych. SLS odwadniają pasma, powodując, że stają się one kruche.

Poprzedni artykułOgromna, pilna ewakuacja. Natychmiast podniesiono alarm, służby ruszyły do akcji w polskim mieście
Następny artykułDomowy peeling do ust – jak go wykonać?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.