Idealnie wyprofilowany manicure to podstawa ich dobrej stylizacji. Odpowiedni kształt paznokci sprawia, że palce i dłonie wyglądają smuklej. Jest to niezbędna baza, o której powinniśmy zawsze pamiętać. Paznokieć powinien być wyprofilowany odpowiednio do kształtu jego płytki. Tylko wtedy będzie on wyglądać korzystnie. Chcesz dowiedzieć się, jak wykonać perfekcyjny manicure? Jakie są obowiązujące trendy w 2020 roku? Jaki kształt paznokci będzie najlepszy dla Ciebie? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najmodniejszych i najpiękniejszych manicure 2020. Pamiętajcie, że każdy z tych kształtów w połączeniu z nowymi kolorami może stworzyć całkowicie inny, interesujący efekt. Warto eksperymentować!

Kształt paznokci: migdałki

Paznokcie o mocno zwężonych bokach z zaokrąglonym wykończeniem, przypominające kształt migdała będą pasować do osobom o długiej płytce. Taka stylizacja sprawdzi się nawet u osób z cienkimi paznokciami. Ten wyrafinowany i elegancki manicure wydłuży nawet krótkie i szerokie palce, dając im piękny kształt.

Kształt paznokci: owalne

Jeżeli Twoja płytka jest krótka i szeroka, owalny kształt paznokcia sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Optycznie wydłuży on i zwęzi płytkę, przez co palce będą wyglądały na szczuplejsze. By wykonać ten manicure, piłuj paznokieć lekko zaokrąglając go po obu stronach, w kierunku środkowej części paznokcia. Wykonany stylizacja powinna przypominać kształt jajka.

Kształt paznokci: szpiczaste

Manicure wykonany na długich paznokciach z mocno szpiczastym wykończeniem. Jest to pomysł dla kobiet lubiących odważne rozwiązania w stylizacjach. Tak zdefiniowany manicure z całą pewnością najmocniej wyróżni się na tle innych. To ulubiony kształt wielu gwiazd, takich jak np. Rihanna.

Kształt paznokci: balerina

Ten wyrafinowany i elegancki kształt można wykonać na bardzo długich paznokciach. Jeszcze bardziej wysmukli on jego wygląd. Wykonuje się go, formując kształt przypominający pantofel baleriny. 

Kształt paznokci: zaokrąglone 

Ta stylizacja odwzorowuje naturalny kontur paznokcia. Będzie ona idealna dla kobiet, które mają krótsze i grubsze palce u rąk. Zaokrąglone paznokcie sprawią, że będą one wyglądać na dłuższe. Jest to idealny manicure dla osób, które nie mają czasu na wizyty w salonie, jak i dla tych które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci.

Kształt paznokci: kwadrat

Taka stylizacja idealnie sprawdza się w przypadku naszego ulubionego, klasycznego french manicure. Są to mocno wyprofilowane paznokcie, przypominające kształt prostokątny. Najlepiej sprawdzą się u osób, które mają długie i smukłe palce oraz dłonie. Jest on łatwy w utrzymaniu i sprawi, że paznokcie staną się mocniejsze i nie będą miały tendencji do łamania się.

Kształt paznokci: trumienki

Tę stylizację tworzy się delikatnie zwężając pod skosem paznokieć w kierunku jego końca. Wykończenie manicure jest mocno ścięte na prosty i ostry kształt. Jest to stylizacja, którą można wykonać wyłącznie na bardzo długich paznokciach. Ten kształt to największy hit 2020, który uwielbiają kobiety na całym świecie.

Poprzedni artykułAktor „M jak Miłość” nagle zapadł się pod ziemię. Wreszcie wiadomo, gdzie się podział
Następny artykułEwa Szykulska codziennie cierpi. Nic nie da się zrobić, mimo wszystko nie zamierza się użalać
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.