Chcesz, by Twoje dłonie wyglądały na smuklejsze? W takim wypadku musisz wiedzieć, jak dopasować do nich odpowiedni kształt paznokcia. W tym artykule przedstawiamy kilka naszych ulubionych inspiracji na manicure 2020.

Okrągły kształt paznokcia

Końcówka paznokcia jest spiłowana jak łuk idealnego koła. Jest to typ manicure dla osób, które chcą wydłużyć swoje palce. Wyglądają one wtedy na węższe, a płytka na cieńszą.

Nasza ulubiona inspiracja z tym kształtem:

fot. www.instagram.com/nailedbykimlie

Owalny kształt paznokcia

Ten rodzaj stylizacji wygląda bardzo naturalnie. Jest on delikatnie spiłowany po bokach, dzięki czemu optycznie wydłuża on palec. Owalny kształt paznokcia prezentuje się bardzo naturalnie i można na nim eksperymentować z wyszukanymi kolorami lakierów oraz oryginalnymi stylizacjami.

Nasza ulubiona inspiracja z tym kształtem:

fot. www.instagram.com/sculptedbysaskia/

Kwadratowy kształt paznokcia

Paznokcie, których rogi mają kąty 90 stopni. Ten kształt prezentuje się świetnie, jeżeli masz wąską płytkę i smukłe palce. W przeciwnym razie może on je optycznie poszerzać.

Jednolite, ciemne kolory, matowe wykończenie oraz klasyczny french, to stylizacje, które prezentują się najlepiej w połączeniu z tym kształtem.

Nasza ulubiona inspiracja z tym kształtem:

fot. www.instagram.com/chiaraferragni

Kształt trumienki

Coffin/Ballerina Nails

To kształt, który zwęża się po bokach. Ulubiony rodzaj manicure fashionistek. Jest to opcja dla odważnych, jednakże ma równocześnie w sobie wiele elegancji.

Nasza ulubiona inspiracja z tym kształtem:

fot. www.instagram.com/sculptedbysaskia/

Kształt migdałka

Wydłużony paznokieć ze stożkowym wykończeniem. Klasyczny, smukły i bardzo seksowny. Pasuje on prawie wszystkim, niezależnie od wielkości dłoni, grubości palców i szerokości płytki.

Nasza ulubiona inspiracja z tym kształtem:

fot www.instagram.com/almondnails

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.