LGBT w Polsce jest jednym z tych tematów, który od samego początku wywołuje masę kontrowersji. Nie jest tajemnicą, że skrót ten odnosi się do społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych oraz transgenderycznych. Co ciekawe, coraz więcej polskich gwiazd dokonuje coming outu. Sprawdź razem z nami, kto wyszedł z tzw. szafy i otwarci mówi o swojej orientacji.

W ostatnich latach coraz więcej gwiazd polskiego show-biznesu zdecydowało się publicznie odpowiedzieć o swojej orientacji seksualnej. Większość z nich wychodzi z założenia, że mówienie głośno o tym, kogo naprawdę się kocha, nie jest powodem do wstydu. Ostrzegamy, że numer 7 zaskoczył tysiące Polaków.

LGBT: Polskie gwiazdy które otwarcie mówią o swojej orientacji

1.Michał Piróg

Znany tancerz i choreograf prawdę wyznał w 2007 roku, czyli na samym początku swojej kariery. Jakiś czas później przyznał, że zrobił to, by przerwać plotki na temat jego związku z Edytą Herbuś.

LGBT
instagarm.com @michalpirog

LGBT: Michał Piróg szczerze przyznaje się do swojej orientacji. 

2.Robert Biedroń

Były prezydent Słupska oraz jeden z najbardziej medialnych polityków od lat otwarcie mówi o swojej orientacji. Od 2002 roku jest partnerem Krzysztofa Śmiszka.

3.Michał Witkowski

Polski pisarz i felietonista. Jego zdaniem słowo gej to nic innego jak wytwór kultury masowej, utrwalający stereotypowy obraz mniejszości. 

4.Marek Barbasiewicz

Przez długie lata wcielał się w rolę surowych ojców i ciemne charaktery. Aby położyć kres plotkom na temat romansu z nastolatką, przyznał się do swojej orientacji. Stał się tym samym pierwszym polskim aktorem, który o homoseksualizmie powiedział na głos

5.Katarzyna Adamik

Kasia Adamik jest córką Agnieszki Holland. Polska reżyserka w 2012 roku wyznała, że jest homoseksualna. Jej orientacja dla rodziców nigdy nie stanowiła żadnego problemu. 

Kto jeszcze dokonał medialnego coming outu?

6.Maciej Nowak

Polski dziennikarz i teatrolog. Mężczyzna na łamach Gazety Wyborczej w 2001 roku przyznał się do swojej orientacji. Pomimo tego, ze swój publiczny coming out zaliczył 18 lat temu, w dalszym ciągu chętnie o tym opowiada.

7.Doda

Dorota „Doda” Rabczewzska-Stępień przyznaje, ze jest biseksualna. Pomimo tego, że teraz jest szczęśliwą żoną Emila Stępnia, jakiś czas temu była zaręczona z kobietą.

8.Michał Kwiatkowski

Zwycięzca Szansy na sukces na stałe mieszkający w Paryżu, brat Dawida Kwiatkowskiego. Piosenkarz poślubił swojego partnera Maxima Assenzę, producenta programów rozrywkowych. Coming outu dokonał w grudniu 2012 roku.

9.Radek Pestka

Pierwszy mężczyzna, który wygrał polską edycje Top Model. Ujawniony został przez fotografa Łukasza Dziewica, który na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie Radka całującego się z innym modelem, Romkiem Gelardo Gello.

10.Tomasz Jacyków

Polski stylista i krytyk modowy. Od lat szczerze przyznaje, że żyje w szczęśliwym związku z facetem. Niewiele osób wie, ale Jacyków został ojcem w wieku 15 lat. Jego syn Cezary, jest cenionym architektem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

LGBT
instagram.com @doda_fansite

Doda była zaręczona z kobietą. 

LGBT
instagram.com @tomaszjacykow

Tomasz Jacyków od lat jest w szczęśliwym związku z facetem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie tylko Black Friday. W poniedziałek też warto zrobić zakupy
  2. Wydała na operacje plastyczne 200 000 złotych. Wszystko po to, by wyglądać jak córka
  3. Chciała utopić psa. Wszystko zostało nagrane przez jednego z przechodniów
  4. Horoskop na grudzień. Waga znajdzie szczęście w miłości, a Panna zmieni pracę
  5. Przystawili mikrofon do ust 12-letniej Viki Gabor. Ujawniła całą prawdę o Roksanie Węgiel
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.