Sieć sklepów Lidl to bardzo popularny dyskont w naszym kraju. Wielu Polaków uwielbia tam robić zakupy. Często można zauważyć również ogłoszenia o pracę do poszczególnych sklepów. Okazuje się, że pracownicy mogą liczyć na całkiem nieźle zarobki. Pracownicy wg informacji na stronie zarabiają od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto na początku zatrudnienia.

Lidl oferuje również podwyżki po przepracowaniu określonego czasu. Jak widać, stawki w sklepach nie są najniższe. Do tego dochodzi szereg benefitów.

Ile zarabia się w Lidlu?

Lidl na swojej stronie w sposób transparentny określa warunki zatrudnienia pracowników na różnych szczeblach. Według informacji zawartych w sieci początkowo pracownicy sklepu mogą liczyć na pensję w wysokości od 3 400 zł brutto do 4 150 zł brutto. 

Pracodawca obiecuje, że już po roku zatrudnione osoby mogą liczyć na wzrost pensji. od 3 500 zł brutto do 4 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 700 zł brutto do 4 600 zł brutto. Co wpływa na ostateczną stawkę pracownika sklepowego?

Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia — czytamy na stronie.

Stawki brutto obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność oraz dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.

Lidl: stawki

Na nieco wyższą stawkę może liczyć pracownik, który zaczyna swoją pracę jako Pracownik Magazynu. Zajmuje się on komisjonowaniem towaru i otrzymuje pensję w wysokości od 3 600 zł brutto do 4 300 zł brutto. Po upływie dwóch lat Lidl oferuje podwyżkę i wtedy można zarabiać już od 4 100 zł brutto do 4 900 zł brutto.

Lidl Polska szczyci się tym, że u nich w firmie jest równe wynagradzanie kobiet i mężczyzn. Dyskont podkreśla, że różnice w stawkach na takich samych lub podobnych stanowiskach zależą tylko i wyłącznie od stażu pracy i zakresu obowiązków, a nie płci.

Sklep podkreśla, że to dla nich szczególnie ważne, ponieważ w Polsce nadal kobiety, przez niektórych pracodawców, są wynagradzane słabiej od mężczyzn.

W dodatku w Lidlu pracownicy nie muszą martwić się o stabilność zatrudnienia. Wszystkim oferowana jest umowa o pracę. Na stronie dyskontu możemy przeczytać, że „czas oraz warunki pracy są organizowane w taki sposób, aby umożliwić pracownikom w jak najwyższym stopniu łączenie życia prywatnego z zawodowym”.

Podkreślono, że zasadnicza część zespołu pracuje na cały etat. Do dość atrakcyjnych stawek dochodzą różnego rodzaju benefity w postaci pakietów świadczeń socjalnych. Jeśli myślisz o zmianie pracy, to Lidl cały czas prowadzi rekrutacje. Może akurat szukają kogoś w twoim mieście?

A ile zarabiają kasjerki z innych popularnych dyskontów? Szczegółowiej pisaliśmy o tym >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: kariera.lidl.pl

Poprzedni artykułRFM FM: 1 lutego rząd częściowo zniesie obostrzenie dla Polaków. Jutro ogłoszą decyzję obywatelom
Następny artykułMaria Sadowska w końcu pokazała córkę. To cała mama
Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com