Łyżka, szczególnie ta drewniana to absolutna konieczność w każdej kuchni. Jedna z australijskich kobiet zasugerowała się pewnym eksperymentem, o którym dowiedziała się od jurora MasterChefa, Matta Prestona. Zasugerował on, żebyśmy zastanowili się, jak czyścimy drewniane łyżki. Zdradził sposób, jak sprawdzić, czy robimy to skutecznie.

Drewniana łyżka to coś, bez czego nie możemy sobie wyobrazić naszej kuchni. Wystarczy pomyśleć o teflonowych patelniach i emaliowanych garnkach. To właśnie do nich, żeby ich nie zarysować, używamy drewna. Eksperyment, jaki przeprowadziła pewna kobieta, zniechęci nas do ich używania.

Drewniana łyżka – jak czyścić?

Okazuje się, że po użyciu drewnianej łyżki zazwyczaj myjemy ją ręcznie albo wstawiamy to zmywarki. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że materiał, z jakiego jest zrobiona, chłonie znacznie więcej, niż jesteśmy w stanie domyć.

Prosty eksperyment, jaki przeprowadziła Australijka, okazał się być skuteczny, ale kontrowersyjny. Zgodnie z radą Matta Prestona włożyła swoją drewnianą łyżkę do wrzącej wody. Okazało się, że to, co zobaczyła i poczuła, przyprawiło ją o mdłości.

  1. Wspaniałe informacje dla emerytów. Skorzystać może aż 76 tysięcy osób
  2. Włożyła laski cynamonu do słoika i zalała je oliwą. Efekt rozłożył na łopatki
  3. Matka przez 40 lat udawała mężczyznę. Powód wywołuje łzy, wszystko zrobiła dla córki

Drewniana łyżka – warto kupować?

Wrząca woda stała się mętna i zaczęła nieprzyjemnie pachnieć. Wyglądała także, jakby ktoś dolał do niej odrobinę tłuszczu. Okazało się, że to, co było zamknięte w drewnie to potrawy, które kobieta mieszała za pomocą drewnianej szpatułki.

Swój eksperyment Australijka zamieściła na grupie na Facebooku. Większość użytkowników była w szoku i skutecznie straciła chęci do używania drewnianych akcesoriów do kuchni. Część internautek uznała, że to nic takiego, w końcu nikt od tego nie choruje. Juror MasteChefa Matt Preston zasugerował, żeby zainwestować w szpatułki silikonowe, które nie chłoną potraw, są wygodne i higieniczne. Dodatkowo powinniśmy bliżej przyjrzeć się sprzętom, jakie mamy w kuchni, wielu z nich powinniśmy pozbyć się jak najszybciej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łyżka
fot. pexels.com/Aphiwat chuangchoem

Wiele z nas nie wyobraża sobie kuchni bez drewnianej łyżki, która z pewnością nie porysuje naszych cennych garnków i patelni.

łyżka
fot. unsplash.com/Sven Mieke

Okazuje się, że drewno, które tak chętnie wykorzystujemy w kuchni, może nie być aż tak zdrowe i bezpieczne.

łyżka
fot youtube.com/kuchnianawidelcu.pl – bo kuchnia to serce każdego domu

Kucharze zalecają, by stosować silikonowe przyrządy kuchenne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. „Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja”
  2. Porażające sceny na obozie letnim w Polsce. Musieli uciekać, są poszkodowani
  3. Bardzo smutne informacje o bonie 500 plus. Mnóstwo dzieci nie będzie mogło z niego skorzystać
  4. Czy wasze zwierzaki już wstały? Pochwalcie się nimi
  5. Pamela Anderson skończyła 53 lata. Nie do wiary, jak dziś wygląda gwiazda ”Słonecznego patrolu”
  6. Zbliża się 2. rocznica śmierci Kory. Widok jej grobu zwala z nóg, ciężko uwierzyć co zrobili fani

źródło: fakt.pl

 

 

Poprzedni artykułNie żyje najstarszy kot na świecie. Dożył imponującego wieku
Następny artykułWyciekły pilnie strzeżone zdjęcia córek Władimira Putina. Podobieństwo do ojca jest uderzające
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.