W piątek, 8 października zmarła radna Chorzowskiej Rady Seniorów, Magdalena Śliwa. Miała 75 lat. O jej śmierci poinformował DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie, którego była współzałożycielką. Dziś, tj. 13 października o godzinie 11:00 odbył się jej pogrzeb. 

Przyczyna śmierci zasłużonej Chorzowianki nie została podana. Urząd Miasta w Chorzowie wspomniał ją pięknymi słowami.

Nie żyje Magdalena Śliwa

75-latka była bardzo zaangażowana w sportowy rozwój Chorzowskiej młodzieży. W Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji Sokolnia w Chorzowie Starym nauczała akrobatyki. Była jego współzałożycielką i pracowała w nim do swoich ostatnich dni.

– Serce Sokolni pękło. Dziś umarła nasza ukochana trenerka Madzia Śliwa – napisano na Facebooku DOSiR Sokolnia.

Urodzona w Chorzowie Magdalena Śliwa trenowała akrobatykę od 11. roku życia. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w klubie Azoty Chorzów, a w wieku 18 lat zdobyła 3 miejsce na ogólnopolskich zawodach w gimnastyce sportowej kobiet w Poznaniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie działała od 1993 roku. Urząd Miasta w Chorzowie pożegnał ją pięknymi słowami.

– Ci, którzy znali Panią Magdalenę, wspominają ją słowami „Ukochałaś sport, akrobatykę. Setki dzieci wytrenowałaś w tej dyscyplinie. Dałaś światu wiele młodych talentów”. Była bardzo ceniona, pełna ciepła i uśmiechu – czytamy.

To niestety nie pierwsza przykra informacja, którą wam dzisiaj podajemy. Rodzinie zmarłej przesyłamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: chorzow.naszemiasto.pl

 

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl