Makijaż może zdemaskować to co zbędne i uwydatnić nasze naturalne piękno. Zazwyczaj zwracamy uwagę na jakość, cenę i wydajność kosmetyków. Często jednak zapominamy o higienie narzędzi do make-upu. A tych jest sporo – pędzle, szczoteczki, beauty blendery. Pewna kobieta postanowiła przeciąć ten ostatni – gąbeczkę do makijażu. Ten widok dał jej wiele do myślenia.

Makijaż nie obejdzie się bez gąbeczki, którą nakładamy podkład. Ta pomaga w jego równomiernym rozprowadzeniu na twarzy. Czy jednak zwracamy uwagę, na to jak dbamy o blender, który codziennie ma bezpośredni kontakt z naszą wrażliwą skórą?

Makijaż z gąbeczką

Pewna kobieta postanowiła przeciąć swoją gąbeczkę. To, co zobaczyła w środku – odebrało jej mowę. Czarne kropki były odrażające. Co to takiego? Jak się okazuje, nasze blendery mogą być prawdziwym skupiskiem zarazków.

W końcu moczymy je przed użytkowaniem, zapominając, że wilgoć to idealne środowisko dla chorobotwórczych drobnoustrojów.

Naukowcy z brytyjskiego Aston University, doszli do wniosku, że spośród wszystkich kosmetyków, to właśnie gąbeczki do makijażu mają najwyższe stężenie bakterii i grzybów.

To z kolei może prowadzić do różnego rodzaju zakażeń skórnych, podrażnień, uczuleń lub trądziku.

Bezpieczny makijaż

Co więc powinniśmy zrobić? Zrezygnować z używania gąbeczki? Nie w tym rzecz. Grunt to odpowiednia higiena – to ona pozwoli nam na bezpieczne korzystanie z blendera i cieszenie się pięknym oraz bezpiecznym makijażem.

Nie zapominajmy, że gąbeczka leży w różnych miejscach, okazyjnie spadnie także na podłogę, co gromadzi wszelkie bakterie.

Jak o nią dbać? Absolutna podstawa to mycie gąbeczki po każdym użyciu. Najlepiej sprawdzi się do tego ciepła woda i zwykłe, szare mydło. Różnego rodzaju olejki myjące też rozwiążą problem bakterii.

Najważniejsze jednak, by dokładnie wysuszyć gąbeczkę, a także wymieniać ją co jakiś czas. Idąc naszymi radami, długo będziecie się mogli cieszyć pięknym i higienicznym makijażem.

Zobacz film:

@psychogerl2To jest straszne… Myjcie gąbeczki, nie popełnijcie moich błędów… ##dlaciebie ##foryou ##fyp ##dc ##poland ##reakcja ##beauty♬ dźwięk oryginalny – psychogerl2

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.wp.pl

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.