Makijaż może zdemaskować to co zbędne i uwydatnić nasze naturalne piękno. Zazwyczaj zwracamy uwagę na jakość, cenę i wydajność kosmetyków. Często jednak zapominamy o higienie narzędzi do make-upu. A tych jest sporo – pędzle, szczoteczki, beauty blendery. Pewna kobieta postanowiła przeciąć ten ostatni – gąbeczkę do makijażu. Ten widok dał jej wiele do myślenia.

Makijaż nie obejdzie się bez gąbeczki, którą nakładamy podkład. Ta pomaga w jego równomiernym rozprowadzeniu na twarzy. Czy jednak zwracamy uwagę, na to jak dbamy o blender, który codziennie ma bezpośredni kontakt z naszą wrażliwą skórą?

Makijaż z gąbeczką

Pewna kobieta postanowiła przeciąć swoją gąbeczkę. To, co zobaczyła w środku – odebrało jej mowę. Czarne kropki były odrażające. Co to takiego? Jak się okazuje, nasze blendery mogą być prawdziwym skupiskiem zarazków. W końcu moczymy je przed użytkowaniem, zapominając, że wilgoć to idealne środowisko dla chorobotwórczych drobnoustrojów. 

Naukowcy z brytyjskiego Aston University, doszli do wniosku, że spośród wszystkich kosmetyków, to właśnie gąbeczki do makijażu mają najwyższe stężenie bakterii i grzybów. To z kolei może prowadzić do różnego rodzaju zakażeń skórnych, podrażnień, uczuleń lub trądziku.

  1. Jerzy Stuhr wysłał SMS-a do Krystyny Jandy. Zdradziła jego treść, nie spodziewała się, że przeczyta podobną wiadomość od niego
  2. Pół kraju z pilnymi ostrzeżeniami Instytutu. Zrobi się niebezpiecznie, lepiej dobrze się przygotować
  3. Kim jest partner Kingi Dudy? Córka prezydenta nie chwali się swoją miłością, już wiadomo, dlaczego

Bezpieczny makijaż

Co więc powinniśmy zrobić? Zrezygnować z używania gąbeczki? Nie w tym rzecz. Grunt to odpowiednia higiena – to ona pozwoli nam na bezpieczne korzystanie z blendera i cieszenie się pięknym oraz bezpiecznym makijażem.

Nie zapominajmy, że gąbeczka leży w różnych miejscach, okazyjnie spadnie także na podłogę, co gromadzi wszelkie bakterie. Jak o nią dbać? Absolutna podstawa to mycie gąbeczki po każdym użyciu. Najlepiej sprawdzi się do tego ciepła woda i zwykłe, szare mydło. Różnego rodzaju olejki myjące też rozwiążą problem bakterii. Najważniejsze jednak, by dokładnie wysuszyć gąbeczkę, a także wymieniać ją co jakiś czas. Idąc naszymi radami, długo będziecie się mogli cieszyć pięknym i higienicznym makijażem.

ZOBACZ FILM:

 

@psychogerl2To jest straszne… Myjcie gąbeczki, nie popełnijcie moich błędów… ##dlaciebie ##foryou ##fyp ##dc ##poland ##reakcja ##beauty♬ dźwięk oryginalny – psychogerl2

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kozidrak przebiła wszystkich luksusową willą. Równie gigantycznej kuchni nie widzieliśmy nigdy
  2. Chcą, żeby 2,7 mln ludzi nie wychodziło na ulice. Poważna sytuacja w mieście w Europie
  3. 67-letnia Magda Gessler zatańczyła do piosenki Shakiry „Waka waka”. Restauratorka zaskoczyła wszystkich, przecierali oczy ze zdumienia
  4. Justyna Żyła odpowiada byłemu mężowi. Nagle opublikowała oficjalne oświadczenie, nikt nie spodziewał się błyskawicznej odpowiedzi
  5. Pamiętacie Martę Grycan? Niewiarygodne, jak dziś żyje bogata gwiazda
  6. Na pogrzebie ukradkiem włożyli pewien przedmiot do trumny zmarłego. Tak „podziękowali” mu za rzeczy, które zrobił

Źródło: kobieta.wp.pl

 

Poprzedni artykułPiotr Żyła ujawnił skandaliczne wiadomości od byłej żony. Groziła śmiercią jego partnerce?
Następny artykułNiesamowite, jak dziś wyglądają serialowe Wilkowyje z „Rancza”. Niektórym ciężko będzie uwierzyć
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.