Makijaż powiększający oczy do okularów jest potrzebny?Jeśli na co dzień nosisz okulary, wcale nie musisz rezygnować z makijażu. Twoje oczy mogą wyglądać obłędnie za szkłami, możesz je łatwo powiększyć, wystarczy tylko znać kilka tricków, którymi chętnie się z tobą podzielimy.

Makijaż powiększający oczy do okularów nie będzie miał przed tobą żadnych tajemnic. Jeśli chcesz, by twoje oczy wyglądały na większe niż w rzeczywistości są, makijaż może ci w tym pomóc. Jesteś gotowa na to, wyglądać spektakularnie w okularach?

Jak wykonać makijaż powiększający oczy do okularów?

Nieważne czy znasz się na makijażu, czy jest on dla ciebie czarną magią – nasze wskazówki pomogą ci wyglądać pięknie, a siła makijażu sprawi, że twoje oczy będą wyglądać na większe. Gotowa? 

Tak naprawdę sekret tego jak wykonać makijaż powiększający oczy do okularów zależy od tego, jakie szkła nosisz. Okulary korekcyjne krótkowidza będą optycznie powiększały jego oczy, natomiast szkła dalekowidza będą je pomniejszały. Dlatego tak ważne jest, by przed nałożeniem makijażu odpowiedzieć sobie na pytanie jaką mam wadę wzroku? – pomoże to lepiej dobrać makijaż i w efekcie optycznie uwydatnić to, co powinno być uwydatnione. 

Jeśli jesteś krótkowidzem, twoje szkła będą powiększać nie tylko oczy ale również wszystkie mankamenty urody jak sińce pod oczami oraz…źle wykonany makijaż oka. Dlatego tak ważne jest, by krótkowidz wykonał makijaż bardzo starannie. 

Co tyczy się makijażu dla dalekowidza, potrzebuje on nieco innych tricków niż krótkowidz, ponieważ jego szkła zmniejszają oczy. Makijaż dalekowidza będzie bardziej wyrazisty, oczy będą mocniej zaznaczone. 

Jak wykonać makijaż dla krótkowidza?

Minusy w okularach dla krótkowidzów sprawiają, że oko jest optycznie zwężone. Co zatem zrobić, żeby je wyeksponować? Jak dobrze wykonać makijaż powiększający oczy do okularów? Po pierwsze warto zrezygnować z kreski na dolnej powiece.

Podczas nakładania korektora lub podkładu trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie dochodzić nimi do brzegu dolnej powieki. Biała lub złota kredka nada się do podkreślenia linii wodnej oka.

Powieki dobrze jest pomalować bazowym cienie w dość stonowanej barwie. Cienie metaliczne i połyskujące są idealne dla krótkowidzów, z ich intensywnością mogą oni zaszaleć zwłaszcza wieczorem. Łuk brwiowy warto podkreślić za pomocą rozświetlacza.

Usta dobrze jest pomalować, ponieważ oczy przez większość czasu chowają się za okularami, więc uwaga innych skupia się często na naszych wargach.

Wytuszowanie dolnych i górnych rzęs to również dobry pomysł, należy jednak pamiętać, aby nie dotykały one szkieł. W przeciwnym razie zabrudzą je i zamiast dodać nam uroku, odbiorą go.

O czym należy pamiętać robiąc makijaż dla dalekowidza?

Jak widzimy bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego makijażu do wady wzroku. Jak wykonać makijaż powiększający oczy do okularów? W przypadku dalekowidza dążymy raczej do zmniejszenia oczu. Makijaż pod okulary dla dalekowidza powinien zmniejszyć oczy i sprawić, że wszelkie niedoskonałości twarzy, takie jak cienie pod oczami lub zmarszczki zostaną zakryte. Pomocne w tym będą również pastelowe cienie do powiek, najlepiej w jasnych odcieniach.

Jeśli nosisz okulary o grubych, czarnych oprawkach, nie zapomnij podkreślić brwi ciemną kreską. Dla okularników zaznaczanie brwi jest kwestią niezwykle istotną. Bez odpowiedniego podkreślenia łuków brwiowych, okulary mogą zdominować całą twarz, co nie będzie wyglądało atrakcyjnie

Jak wykonać makijaż dla dalekowidza?

Niezwykle ważną kwestią w makijażu dla dalekowidza jest dobranie odpowiednich cieni do powiek. Cienie powinny być neutralne, raczej unikaj perłowych cieni. Postaw na beże, kość słoniową, jasny róż. Na całą dolną powiekę nałóż cień brązowy i rozetrzyj.

Na całej dolnej powiece przy użyciu eyelinera poprowadź kreskę – kieruj ją do wewnętrznej strony oka tak, by kończyła się na 1/3 górnej powieki. Na górnej powiece, tuż przy rzęsach rozetrzyj czarny cień.

Na rzęsy nałóż obficie tusz – pamiętaj o tym, że w okularach dalekowidza widać wszystkie posklejane rzęsy. Możesz je uprzednio podkręcić zalotką, wtedy będziesz mieć pewność, że nie ubrudzą one szkieł tuszem.

Na policzki nałóż róż, a na usta szminkę w odcieniu chłodnego różu albo błyszczykiem w kolorze ciepłego różu i voila! makijaż pod okulary dla dalekowidza gotowy!

Czy lepiej jest nosić okulary czy soczewki?

Kiedy już wiesz jak wykonać makijaż powiększający oczy pod okulary, możesz z powodzeniem nosić okulary i wyglądać obłędnie. Jeśli jednak zdecydujesz się zrezygnować z okularów na rzecz soczewek, twój makijaż również ulegnie zmianie. Czy noszenie soczewek jest zdrowe? Czy soczewki są lepsze od okularów?

Zanim zdecydujemy się na soczewki, powinnyśmy udać się do okulisty – dla niektórych wad wzroku soczewki mogą nie być dobrym pomysłem. Nie da się jednak ukryć, że soczewki są modne i wygodne – pozwalają uprawiać sport, biegać jeździć na nartach itd. Nasza twarz inaczej wygląda w okularach, a inaczej bez szkieł. Nasz makijaż zależy od wielu czynników – makijaż dla okularników różni się od makijażu dla osób, które nie noszą okularów. Soczewki mają tę przewagę nad okularami, że tusz do rzęs nie brudzi szkieł, a podkład nie zbiera się na nosie. 

Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowiodło, że aż 60% osób, które przerzuciły się z okularów na soczewki stwierdziło, że noszenie soczewek podnosi ich samoocenę, natomiast 80% badanych przyznało, że odkąd zaczęli nosić soczewki wiedzie im się w życiu dużo lepiej. Cokolwiek wybierzesz, zrób tak, by tobie było wygodnie – makijaż powiększający oczy pod okulary już umiesz robić, jeśli zdecydujesz się na soczewki, będziesz po prostu malować się inaczej ;).

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Makijaż powiększający oczy pod okulary zależy w dużej mierze od naszej wady wzroku.

makijaż powiększający oczy do okularów
Fot.instagram.com @makeupforglasses

Makijaż dla krótkowidza będzie różnił się znacznie od makijażu dla dalekowidza. 

makijaż powiększający oczy pod okulary
Fot.instagram.com @vision.express.It

Makijaż dla krótkowidza będzie dążył do powiększenia oka, ponieważ szkła zmniejszają oczy krótkowidza.

makijaż powiększający oczy do okularów
Fot.instagram.com @visionopticabaijo

Z kolei makijaż dla dalekowidza skupi się na optyczny zmniejszeniu oka – szkła dalekowidza powiększają oko.

makijaż powiększający oczy do okularów
Fot.instagram.com @optika_ghetaldus_split

Odpowiednio wykonany makijaż pod okulary sprawi, że oczy nie tylko będą wyglądać spektakularnie, ale nabiorą blasku.

makijaż powiększający oczy do okularów
Fot.instagram.com @augustojoias

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż imprezowy 2019. Najmodniejsze kolory cieni i szminek
  2. Cienie pod oczami przestaną być twoim problemem. Podpowiadamy, jak zakryć sińce krok po kroku
  3. Makijaż permanentny brwi. Poznaj najważniejsze zasady i oczaruj wszystkich nowym spojrzeniem!
  4. Makijaż do czerwonej sukienki – jak dobrać? 7 kroków do idealnej stylizacji
  5. L’biotica – 3 maski wegańskie #lesswaste. Zadbaj o swoją skórę i środowisko