Małżeństwo też musi uważać w czasie pandemii. Przepisy nie mają litości, a ich naruszenie może mocno nadużyć nasz domowy budżet. Rzecznik Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z TVN24 opowiedział, na co uważać podczas rozszerzonej kwarantanny.

Małżeństwo także może naruszyć zarządzenia związane z kwarantanną? Okazuje się, że tak. Na co trzeba uważać? Wszelkie wątpliwości rozwiał ekspert.

Małżeństwo także musi być ostrożne

Jak się okazuje, wychodząc z domu w towarzystwie męża, nie możemy być takie pewne, że nie spotka nas kara za przypadkowe naruszenie zasad kwarantanny. Pytanie dotyczące poruszania się w miejscach publicznych z mężem nadesłała jedna z widzek programu Koronawirus. Raport realizowanego w telewizji TVN24. 

Chodzi o zakładaną w rozszerzonej kwarantannie odległość, która powinna się znaleźć pomiędzy dwojgiem poruszających się ludzi. Ma to być minimum 2 metry. Jeśli do sklepu bądź w innych koniecznych celach wychodzimy z mężem, z którym mieszkamy pod jednym dachem, zachowywanie ostrożnej odległości wydaje nam się niepotrzebne. Nic jednak bardziej mylnego. 

  1. Czy można iść do sklepu po alkohol? Nowe obostrzenia. Policja wyjaśnia
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Nowa metoda walki z koronawirusem. Nietypowy sposób pomógł już wygrać z niejedną epidemią

Do zasad muszą stosować się wszyscy

-Rzeczywiście nowe ograniczenia dotyczą też utrzymania pewnej odległości od siebie, abyśmy byli zdrowi, aby ten wirus miał trudność przejścia z jednej osoby na drugą. Policjanci oczywiście nie będą chodzić z metrówką i mierzyć, czy to są dokładnie dwa metry, ale oczywiście te osoby, które będą szły do siebie przytulone, które będą zwracać uwagę, że ta odległość jest zbyt mała, tutaj policjanci też będą mogli reagować i będą też mogły być wyciągnięte konsekwencje, chociażby w postaci mandatu karnego – odpowiada Mariusz Ciarka. 

Każde niezastosowanie się do kwarantanny może zostać ukarane mandatem. W zależności od wzbudzonego zagrożenia może to być kara nawet 30 000 złotych. Dlatego lepiej respektować zasady narzucane nam przez rząd. To, że z kimś mieszkamy lub mamy bliski kontakt, bo się nim opiekujemy, nie upoważnia nas do innego zachowania. Kwarantanna musi być skuteczna, dlatego możemy się spodziewać wielu kar, jeśli nie zastosujemy się do zasad. Każde nasze nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować czyimś zachorowaniem lub nawet śmiercią.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

małżeństwo
policja.pl

Policja odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Stosowanie się do zasad uchroni nas przed mandatem.

małżeństwo
fot. unsplash.com/ Isaac Tallack

Odległość między dwoma osobami musi wynosić dwa metry.

małżeństwo
fot. unsplash.com

Trzymanie się za ręce czy przytulanie może być uznane za naruszenie kwarantanny, przestrzeganie higieny jest bardzo ważne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  3. Nie żyje legenda świata mody. Przyczyną był koronawirus, ogromna strata
  4. Maryna z „Janosika” była prawdziwą gwiazdą. Mężczyźni za nią szaleli, co robi dziś piękna aktorka?
  5. Biedronka wymyśliła świetny sposób, jak się bronić przed koronawirusem. Więcej firm powinno wziąć przykład

źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułGolden retriever i mała dziewczynka. Gdy widzi się ich wspólne wideo, serce się rozpływa
Następny artykułPodczas epidemii urodziły im się bliźniaki. Z tej okazji dali im takie imiona, że odbiera mowę
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl