To kolejny kosmetyczny must have – maski w płachcie. Dlaczego stały się aż takim hitem? W tym artykule prezentujemy, dlaczego warto mieć je w swojej łazience.

Czym są maski w płachcie?

Maski w płachcie to tkaniny w płachcie w kształcie twarzy, nasączone serum. Arkusz składa się z różnych materiałów, w tym papieru, włókien i rodzajów żelu, którymi są nasączane. 

Tych masek używa się raz. Są pakowane pojedynczo, dzięki czemu są szybkie, wygodne i łatwe w użyciu.

Jak używać maski w płachcie?

To bardzo proste! Wystarczy wyjąć maskę z opakowania, pozostawić ją na twarzy 20-30 min, a następnie zdjąć i wklepać pozostałe serum w cerę (nie wolno go zmywać, niepotrzebnie stracisz jego drogocenne właściwości). 

Maseczki możesz nakładać nawet kilka razy w tygodniu. Jest to bardzo wygodne, nie wymaga od nas czasu i zaangażowania.

Jak działają maski w płachcie?

Każda maska nasączona jest innym serum. Zazwyczaj są to dobroczynne dla skóry składniki, takie jak kwas hialuronowy, czy witaminy. 

Składniki te są rozpuszczone w wodnym roztworze. Arkusz zapobiega szybkiemu odparowaniu wody i wydłuża czas potrzebny na wniknięcie składników w głąb skóry. Dzięki temu maski w płachcie przewyższają efekty tradycyjnej pielęgnacji cery.

Jakie są ich korzyści?

Maski w płachcie przynoszą szybkie i zauważalne efekty. Niektóre z nich nawilżają, inne rozjaśniają i ujędrniają cerę. Jest to zależne od rodzaju serum, w którym są one zanurzone.

Pamiętaj jednak, że ich celem jest odżywienie, a nie złuszczanie i oczyszczenie skóry. Maski w płachcie nie są tak skuteczne w obu przypadkach, w porównaniu z maskami w postaci kremu.

Poprzedni artykułMężczyzna biegł przez las i nagle usłyszał porażające odgłosy. Zamarł, kiedy zobaczył co znajduje się w zaroślach
Następny artykułŚluz ze ślimaka – jak wpływa na cerę?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.