Mężczyzna z zamiłowaniem do kociej mody! Wpadł na oryginalny pomysł i postanowił zrobić z kocich kudełków – czapeczki. Brzmi absurdalnie? Tak! Wygląda absurdalnie? Jeszcze jak! Mimo to kociarze są zachwyceni, zdjęcia zdezorientowanych kotów są komiczne, sami zobaczcie. 

Mężczyzna z Japonii, Ryo Yamazaki, to zagorzały fan kotów. Wpadł na pomysł, jak wykorzystać sierść, która wypełniała jego dom. Pewnego dnia zauważył, że na podłodze leży futrzany kłębek, który łudząco przypominał mały kapelusik. Dzięki temu powstała seria niekonwencjonalnych nakryć głowy dla kotów z ich własnej sierści. Po dwóch latach od tego odkrycia powstało ponad 100 modeli czapek i niezliczona ilość zdjęć, która bawi internatów na całym świecie. 

Mężczyzna, który zaskoczył ludzi i koty

Wszystko zaczęło się od akcji TrumpYourCat, która zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie internet został zalany falą zdjęć kotów naśladujących charakterystyczny styl Trumpa. Najmłodszy kot o imieniu Mugi okazał się idealnym kandydatem i po publikacji zdjęcia dołączył do akcji. Ryo zajmuje się produkcją kocich kapeluszy wraz z żoną. Mężczyzna odpowiedzialny jest za zdjęcia modeli w nakryciach głowy, a jego żona Hiromi za projekty.

Na pewno, nie można odmówić im kreatywności i wielkiej wyobraźni. Technikę tkania z kociej sierści stale doskonalą. Para tworzy nakrycia głowy o przeróżnych kształtach. W ofercie mają między innymi czapki z uszkami, korony, czapki ze ślimaczymi czółkami i lwie grzywy. Surowiec pozyskiwany jest przede wszystkim w okresie linienia — wiosną i latem. W tym czasie mężczyzna wraz z żoną zajmują się szczotkowaniem i zbieraniem sierści. 

Gwiazdy Instagrama

Koty w nowoczesnych nakryciach głowy podbijają świat Instagrama. Zdjęcia pupili w fascynatorach są regularnie zamieszczane na profilu, który prowadzi mężczyzna — współtwórca projektu. Projektanci nie spoczywają na laurach. Fani co jakiś czas zostają zaskoczeni nowym zdjęciem kota w jeszcze oryginalniejszym nakryciu głowy. Na profilu żony fotografa można znaleźć filmy, które przedstawiają poszczególne etapy powstawania kapeluszy. Para stale rozwija się i poszerza asortyment o zabawki z sierści kotów i akcesoria

Zobacz zdjęcia:

mężczyzna
instagram.com – @rojiman

Kocie fascynatory to niebanalny pomysł. 

mężczyzna
instagram.com – @rojiman

Zwierzęta wyglądają w nich uroczo.

mężczyzna
instagram.com – @rojiman

Pomysłowość pary zasługuje na szczególne uznanie!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta jedzie ruchliwą autostradą. Nagle z samochodu przed nią ktoś wyrzuca na drogę małego kotka
  2. Nos kota był w opłakanym stanie. Mężczyzna był zszokowany, gdy zobaczył go z bliska
  3. Jak koty okazują miłość? 10 oznak, że twój kot bardzo cię kocha
  4. Mały kotek został rzucony z całej siły na beton zaraz po urodzeniu. Później stało się coś niezwykłego
  5. Dziecko na widok kota dostaje szału! Reakcja malucha jest bezcenna
  6. Przed śmiercią Kora widziała nieprawdopodobne i porażające rzeczy. Jej siostra dopiero teraz ujawnia
  7. Żona Zenka Martyniuka nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o małżeństwie syna, to wszystko było kłamstwem

Źródło: japantimes.co.jp, elle.pl, designboom.com

Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.