Specyfika zagadnień oraz samej rozgrywki sprawia, że „Milionerzy” od lat uznawani są za jeden z trudniejszych teleturniejów w Polsce – główną nagrodę wyniosły ze studia zaledwie cztery osoby. Rzadko zdarza się jednak, by uczestników pokonało już pierwsze zadane pytanie – tak stało się jednak w jednym z ostatnich odcinków show.

„Milionerzy”. Wpadka na początku gry

Zmagania o milion złotych rozpoczęła Zuzanna – studentka czwartego roku kierunku lekarskiego z Katowic. Pytanie pierwsze – za 500 złotych – dotyczyło zaś osadów atmosferycznych.

Który z tych czterech osadów atmosferycznych nazywany bywa czarnym lodem? – brzmiało.

Uczestniczka miała do wyboru cztery warianty odpowiedzi: A – gołoledź, B – szron, C – szadź oraz D – rosę.

Po krótkiej chwili, bez większego zawahania, zdecydowała się ona na zaznaczenie odpowiedzi C – „szadź”, która okazała się… błędna. Poprawną odpowiedzią była bowiem opcja A – „gołoledź”.

Bo słowach wyjaśnienia, które padły z ust Huberta Urbańskiego, na twarzy studentki widać było wyraźne zdenerwowanie i rozczarowanie – Zuzanna nie zdecydowała się również na ani jedno słowo komentarza.

Jej wpadka, a także reakcja na nią stała się jednak przedmiotem wielu komentarzy, które pojawiły się na oficjalnym koncie facebookowym teleturnieju „Milionerzy”

Emocjonalnie ją to przerosło – napisała jedna z internautek.

Pośpiech nie był wskazany – dodała zaś kolejna.

Całą „rozgrywkę” można zobaczyć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy, muzyk odszedł na zawsze. Miał 49 lat
  2. Policja w nocy opublikowała nagranie z granicy. Wystarczyło 29 sekund
  3. Nie mieści się w głowie, co zrobiło TVP tuż po informacji o zatrzymaniu Tuska

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl