Zmarł Ari Gold, 47-letni muzyk, ikona muzyki klubowej. Od dłuższego czasu chorował na białaczkę. Ari Gold był zaangażowany nie tylko w tworzenie, ale również działalność społeczną – wspierał młodzież LGBT i starał się przeciwdziałać szkodom wyrządzonym przez HIV i AIDS.

14 lutego zmarła gwiazda muzyki klubowej, Ari Gold. Muzyka żegnali nie tylko fani, ale również inni artyści oraz organizacje, z którymi współpracował.

Nie żyje Ari Gold. Muzyk chorował na białaczkę

Znany muzyk przez lata chorował na białaczkę. O jego śmierci poinformowała firma World of Wonder organizująca m.in. show „Ru Paul’s Drag Race”, z którym Gold był bardzo związany.

Wspomniano nie tylko o jego muzycznych dokonaniach (wydał 7 płyt), ale również działalności społecznej – wsparciu osób LGBT (Ari Gold też określał się jako queer).

Pożegnał go również pomysłodawca programu, Ru Paul.

Ari był pionierem queer, którego zaciekła niezależność i troskliwa dusza były inspiracją dla wielu. Do ponownego spotkania – pisał.

Ru Paul wyznał również, że miał okazję rozmawiać z Goldem niedługo przed jego śmiercią. Muzyk poczynił wówczas niesamowite wyznanie:

Powiedział do mnie „czyż Bóg nie jest wspaniały, Ru?” . Odpowiedziałam, że absolutnie tak – ujawnił Ru Paul.

Niezwykła działalność Ariego Golda

Prócz muzyki Ari Gold miał jeszcze jedną miłość – działania społeczne. Od lat angażował się w walkę o prawa mniejszości LGBT. Współpracował również z bezdomną, nieheteronormatywną młodzieżą. Brał również udział w działaniach mających podnieść świadomość społeczną na temat HIV i AIDS.
Staram się przeżyć każdy dzień, jakby był ostatni. Nikt nie chce mieć raka. To być może jedyna rzecz, gdzie wszyscy są zgodni, nawet zwolennicy Trumpa. Nikt nie chce też dorastać jako homoseksualista w religijnej rodzinie w latach 80. Żyłem każdego dnia myśląc, że to kim jestem wiele osób, których kochałem, rozczaruje, przestraszy i zdenerwuje – mówił niedługo przed śmiercią.
Zobacz zdjęcie:
Muzyk
Wikimedia Commons/David Shankbone
Zmarł Ari Gold, 47-letni muzyk, ikona muzyki klubowej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: [muzyka.interia.pl]