Pewnie zauważyłaś, że na półkach w sklepach co raz częściej pojawiają się naturalne świece sojowe. Czym różnią się od zwykłych? Czy są dla nas bardziej bezpieczne i zdrowe? 

Naturalne świece sojowe – w czym są to produkty lepsze od zwykłych?

Jest to stosunkowo nowy trend. Na początku zakazano stosowania ołowiu w knotach do świec, ponieważ udowodniono, że po ich zapalenie wdycha się emisje tego pierwiastka i podwyższony jego poziom w krwiobiegu.

Większość marek świec nadal używa rafinowanej parafiny – wosku naftowego, który może uwalniać rakotwórczą sadzę po spaleniu – i syntetycznego zapachu, który może emitować równie niebezpieczne składniki.

Właśnie dlatego wiele osób lubiących świece sięga po naturalne produkty. Są one wykonane z wosku, takiego jak pszczeli, czy kukurydziany (niemodyfikowany genetycznie). My dziś skupimy się na naszym ulubionym rodzaju, czyli wosku sojowym.

Dlaczego naturalne świece sojowe są tak wyjątkowe?

Z kilku powodów. Są to przedmioty ekologiczne, dlatego jest to dobry wybór dla osób dbających o naszą planetę. Nie są to produkty testowane na zwierzętach. Kolejną zaletą tych świec są względy ekonomiczne – naturalne świece sojowe palą się wolniej (nawet dwukrotnie krócej w porównaniu do produktów naftowych). 

Wytwarzają one mniejszą ilość dwutlenku węgla oraz nie mają w sobie szkodliwych substancji. Również zapach tych produktów jest godny uwagi. Jest intensywny i utrzymuje się przez długi czas.

Trawa po deszczu

Świeca zapakowana w ozdobnym słoiczku. Pachnie świeżo skoszoną trawą skropioną rosą. Brzmi pięknie, prawda?

Świeca-walec Paese 

Idealny dodatek do eleganckiego wnętrza. Nie brudzi podłoża oraz nie ma zapachu. 

Biotika Waniliowy mus

Zapach włoskich wakacji. Wykonana ręcznie, dlatego każdy detal tej świecy jest doskonale przemyślany.

Poprzedni artykułOil My God! Olejowanie włosów hit czy mit?
Następny artykułMałgorzata Rozenek rozczula zdjęciami Henia. Pod fotografią napisała słowa, które dogłębnie poruszają
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.