Nie żyje Andrzej Cisowski, ceniony artysta malarz. Wiadomość o jego śmierci zaskoczyła wszystkich, artysta miał 58 lat. Urodził się w Białymstoku, jednak to Mazury były całym jego życiem. Tam zmarł.

O śmierci artysty poinformował profil Masurian Art House. – Po wieloletnich podróżach zagranicznych artysta Andrzej Cisowski osiadł w mazurskiej miejscowości Targowo, gdzie stworzył miejsce przepełnione artystycznym duchem – to właśnie tam zmarł Andrzej Cisowski. Składamy szczere kondolencje.

Nie żyje Andrzej Cisowski

Andrzej Cisowski był cenionym malarzem, wielkim artystą. Mężczyzna całe życie mieszkał i tworzył na Mazurach, co zdaniem krytyków miało wpływ na jego wyjątkowy styl. Jego odejście zasmuciło przede wszystkim świat sztuk wizualnych i multimedialnych.

W komentarzach pod postem informującym o jego śmierci czytamy wiele pięknych słów o artyście. Jego nagła śmierć zasmuciła wszystkich. Wielu z nich wspomina o wspaniałej osobowości artysty, a także o jego westernowym kapeluszu, z którym się nie rozstawał.

 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
 2. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno
 3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze

Andrzej Cisowski – prace

Andrzej Cisowski był przede wszystkim malarzem. Na początku swojej kariery malował w stylu neofowizmu. Był dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego prace były cenione na całym świecie. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Japonii, USA czy Europie. 

Andrzej Cisowski wspaniale łączył nowatorskie formy z tradycyjnymi mitami, przez co jego sztuka była zrozumiana na całym świecie. Popularność tylko napędzała go do pracy i motywowała do wyszukiwania innowacyjnych, wyjątkowych form. Niestety, nie jest to jedyna smutna informacja, nie żyje siostra Joanny Kurowskiej, kolejna żałoba pojawiła się w życiu aktorki. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 ZOBACZ TEŻ:

 1. Córka słynnego Macieja Kuronia jest dziś piękną kobietą. Polacy znają ją z telewizji
 2. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos
 3. Ojciec rzucił się na ratunek dziecku. Kamera nagrała niewyobrażalne sceny
 4. Kobieta poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
 5. Cudowna wiadomość obiegła Polskę. Lara Gessler właśnie przekazała informacje, stało się
 6. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
 7. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
 8. Jakie efekty może przynieść nam 20 minut drzemki każdego dnia? Będziecie zaskoczeni
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: gazetaolsztynska.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułKtóra z kobiet ze zdjęcia jest najbardziej pewna siebie? Odpowiedź zdradzi ukryte cechy twojego charakteru
Następny artykułPoniosło ich, do sieci trafiło zdjęcie pary w samolocie. Wstyd, nie wiedzieli, że ktoś ich fotografuje
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.