Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje aktor kultowych seriali Polsatu i TVP. O śmierci poinformowała jego córka na Instagramie
Karol Osiński
Karol Osiński 11.01.2021 11:40

Nie żyje aktor kultowych seriali Polsatu i TVP. O śmierci poinformowała jego córka na Instagramie

Tim Feerick
fot. Lelum

Świat obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktor znany z uwielbianych produkcji, seriale z jego udziałem emitowane były na antenach największych polskich stacji telewizyjnych. John Reilly miał 86 lat, jego śmierć potwierdziła córka.

Nie żyje John Reilly, aktor znany z seriali takich jak Szpital miejski czy Beverly Hills, 90210. Obie produkcje cieszyły się w Polsce dużą popularnością, a widzowie śledzili losy bohaterów na TVP, TVN i Polsacie.

John Reilly nie żyje

9 stycznia zmarł John Reilly, aktor pochodzący z Chicago, który zagrał Seana Donely’ego w Szpitalu miejskim. Jego córka, aktorka Caitlyn Reilly, przekazała wiadomość w niedzielę, nie podała jednak przyczyny zgonu ojca.

Zgasło najjaśniejsze światło na świecie. Wyobraź sobie najlepszą osobę, a teraz pomyśl, że ta osoba to Twój tata. Jestem wdzięczna za to, że był mój i mogłam go kochać. Jestem wdzięczna za to, że zdążyłam się z nim pożegnać. Szczerze mówiąc, nie wiem, co teraz zrobię, ale wiem, że on będzie ze mną. Zawsze będę Cię kochała, Tato – napisała na swoim Instagramie do zdjęcia, na którym przedstawiona jest ona wraz z tatą, podczas objęcia.

Oficjalne konto Szpitala miejskiego na Twitterze opublikowało w niedzielę post, w którym oddano hołd zmarłemu aktorowi. Stwierdzono także, że obsada serialu była załamana wieścią o jego śmierci. Następnie skierowano modlitwy i kondolencje dla rodziny zmarłego.

Weteran opery mydlanej zmarł w wieku 86 lat. Znajomi i fani aktora są załamani. Polscy telewidzowie mogą kojarzyć go z anten stacji telewizyjnych TVP, TVN oraz Polsatu.

Kim był John Reilly?

John Reilly był Amerykańskim aktorem. Urodził się 11 listopada 1934 roku w Chicago. Występował głównie w operach mydlanych. W latach 60. rozpoczął swoją karierę, biorąc udział w takich serialach jak: Death Valley Days, Apple Way i Gunsmoke. W 1974 przyszło mu zastąpić popularnego Johna Colebacka w telenoweli As the World Turns, gdzie zagrał rolę dr. Dana Stewarta.

W dalszej części kariery dwukrotnie przyszło mu wystąpić w filmie The Bionic Woman w 1977 i 1978 roku. Zagrał także w serialach telewizyjnych Lassie: A New Beginning i Secrets of Three Hungry Wives. Obie produkcje zostały wypuszczone do filmówki w 1978 roku.

W roku 1984 przyszło mu zagrać w największej produkcji swojej kariery aktorskiej, czyli wcześniej wspomnianym Szpitalu miejskim, jako agent WSB, Sean Donely. Występował w produkcji przez 10 lat. W 1994 roku postanowił nie przedłużać kontraktu z powodu niekorzystnych warunków finansowych.

Śmierć Johna Reily’ego to niestety niejedyna smutna informacja, którą podajemy w przeciągu ostatnich kilku dni. Kilka dni temu zmarł John Richardson, kultowy brytyjski aktor, który zmagał się z powikłaniami po koronawirusie. Więcej o tym przeczytacie >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: chicago.suntimes.com