Media przekazały tragiczną wiadomość o śmierci prawdziwej legendy. Nie żyje lider krakowskiej grupy Püdelsi, Andrzej Püdel Bieniasz. Artysta miał 67 lat, informacja o jego śmieci pojawiła się na oficjalnej stronie zespołu. Koledzy z grupy napisali dosłownie kilka słów: Niestety, żegnaj Przyjacielu R.I.P

Nikt nie spodziewał się, że Andrzej Püdel Bieniasz odejdzie tak nagle, mimo tego, że bliscy i jego wierni fani zdawali sobie, jak nierówną walką toczył w ostatnim czasie. Pod koniec 2020 jego siostra Iwona Dobrowolska rozpoczęła zbiórkę na jego leczenie. 

Nie żyje Andrzej Püdel Bieniasz

W środowe przedpołudnie polskie media obiegła druzgocąca wiadomość. Na oficjalnym profilu zespołu Püdelsi pojawiła się krótka informacja.

– Niestety, żegnaj Przyjacielu R.I.P – napisali członkowie zespołu. 

O śmierci poinformował również Jacek Królik, za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Z ogromną przykrością zawiadamiam, że Andrzej Püdel Bieniasz odszedł dziś w nocy. Kompletnie nie wiem co powiedzieć. Za wcześnie, za szybko – czytamy na jego Instagramie. 

Jak informuje portal gwiazdy.wp.pl, Bieniasz już od grudnia 2020 roku przebywał w szpitalu, walcząc z nowotworem. Artysta zmagał się z rzadkim chłoniakiem z komórek płaszcza. Jego siostra, mając nadzieję, na jego powrót do zdrowia pod koniec 2020 roku rozpoczęła zbiórkę na jego leczenie. Wówczas mogliśmy przeczytać w jej opisie: 

Od roku walczy z rzadkim chłoniakiem z komórek płaszcza. Od listopada zeszłego roku przechodził serię chemio i immunoterapii aż do maja, kiedy po najsilniejszej chemii, przeszedł autoprzeszczep szpiku. Wrócił do domu, gdzie dochodził do siebie – informowała Iwona Dobrowolska. 

Kim był Andrzej Püdel Bieniasz? 

Andrzej Püdel Bieniasz urodził się 7 marca 1954 roku w Krakowie. Był polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, a także autorem tekstów. Był również współtwórcą zespołu Püdelsi. 

Mimo tego, że jako młody człowiek podjął studia na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, to jego życie potoczyło się w zupełnie innym kierunku. Już w 1981 roku wraz z Piotrem Markiem i Andrzejem Potoczkiem założył zespół rockowy Düpą, który był swego rodzaju protoplastą grupy Püdelsi.

Stało się to w wyniku wielkiej tragedii. W roku 1985 po samobójczej śmierci Piotra Marka pozostali członkowie zespołu założyli nowy zespół – tak powstali Püdelsi.

Grupa świetnie radziła sobie na polskiej scenie muzycznej, zdobywając rzeszę fanów, którzy z miejsca ich pokochali. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. Niestety, to nie jedyna tragiczna wiadomość, o której dziś informujemy. Zmarł 24-letni syn znanej modelki i miliardera, ujawniono także przyczynę śmierci, więcej można przeczytać >tutaj<

Zobacz zdjęcie:

 

 
 
 
 
 
Visualizza questo post su Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com, facebook.com 

Poprzedni artykułJakie zmiany obowiązują w handlu do 31 stycznia? Wielu nie zdawało sobie sprawy
Następny artykułRadwańska przeszła kolejny zabieg na całą twarz. Jak teraz wygląda? Najnowsze zdjęcia
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.