Andrzej Duda wraz z żoną Agatą tuż przed świętami postanowili odwiedzić Kodeń w województwie lubelskim. Spotkali się tam na mundurowej wigilii z żołnierzami, strażnikami granicznymi, funkcjonariuszami policji i strażakami.

Wczoraj donosiliśmy o Agacie Dudzie, która pochwaliła w Kodniu służby mundurowe, pilnujące granicy, za „dobre serce i wspieranie lokalnych społeczności” (więcej TUTAJ). To jednak nie wszystko, co wydarzyło się podczas spotkania z parą prezydencką.

Andrzej Duda na spotkaniu z patrolami granicznymi w Kodniu

W Kodniu, poza udziałem w wigilii mundurowej, para prezydencka złożyła wieniec przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Później Andrzej i Agata Duda udali się na spotkanie z mieszkańcami miejscowości.

Ostatni punkt wizyty dotyczył spotkania ze służbami, patrolującymi granicę wzdłuż Bugu w tej okolicy. Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się z żołnierzami i funkcjonariuszami Straży Granicznej w terenie, nad Bugiem.

Andrzej i Agata Duda udali się na granicę, aby złożyć życzenia i porozmawiać z mundurowymi, patrolującymi obecnie granicę polsko-białoruską. Prezydent podkreślił na spotkaniu, jak trudna jest praca pograniczników, znajdujących się obecnie „w absolutnej większości wypadków z daleka od swoich domów”.

Para prezydencka obejrzała posterunek strażników granicznych i wojska, rozmawiała też z mundurowymi, chwaląc ich postawę i zapewniając, że „ich służba jest w całej Polsce ogromnie doceniana”.

Poniżej zamieszczamy galerię fotografii z tego wydarzenia – zobacz zdjęcia:

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Źródło: prezydent.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nowy partner Agnieszki Woźniak-Starak. Zaskakujące, kim jest mężczyzna
    2. Kim jest była żona Żory Korolyowa? Z matką swojej córeczki rozwiódł się kilka lat temu
    3. Beata Kozidrak zmieniła fryzurę. Zaskakujące, jak wygląda po metamorfozie