Jarosław Kaczyński ma powód do radości. Po tym, jak z koalicji Zjednoczonej Prawicy odeszli posłowie Jarosława Gowina, przewaga partii PIS w sejmie zmalała. Teraz jednak na horyzoncie jest całkiem nowe ugrupowanie, na którego czele właśnie stanął Adam Bielan.

Kaczyński nie ma ostatnio spokoju. Prawo i Sprawiedliwość zaczęło tracić w sondażach, trwa kryzys na polsko-białoruskiej granicy, a w sondażach prasowych respondenci domagają się jego ustąpienia z funkcji wicepremiera (więcej TUTAJ).

Na dodatek Prawo i Sprawiedliwość straciło sprzymierzeńców w postaci posłów Porozumienia, kiedy Mateusz Morawiecki zdymisjonował ich lidera Jarosława Gowina z rządowych funkcji. Po tym Gowin nie żałował gorzkich słów wobec lidera PIS (więcej TUTAJ).

Wygląda na to, że szczęście znowu uśmiechnęło się do wiceprezesa Rady Ministrów, a większość sejmowa jego partii nie zostanie zaburzona. Wszystko za sprawą Partii Republikańskiej.

Prezes Partii Republikańskiej ogłasza dołączenie do Zjednoczonej Prawicy

12 września odbył się kongres założycielski Partii Republikańskiej, zarejestrowanej 20 czerwca 2021 roku. Wybrano na nim władze krajowe. Prezesem PR został dotychczasowy europoseł PIS – Adam Bielan.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Bielan od wielu lat powiązany jest z partią rządzącą. W latach 2002-2010 był rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku kandydował do Senatu z ramienia tego ugrupowania. W 2017 stanął na czele konwencji krajowej Porozumienia, by w 2019 wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego – znowu z list PIS.

W czerwcu 2021 roku powstała Partia Republikańska, której Bielan został liderem. Od wczoraj oficjalnie pełni w niej funkcję prezesa. Podczas obejmowania urzędu ogłosił, że PR wstąpi do koalicji Zjednoczonej Prawicy:

– Mamy 80 procent spraw przedyskutowanych. Potrzebujemy jeszcze jednego, może dwóch spotkań, aby uzgodnić resztę kwestii. Mam nadzieję, że do podpisania umowy koalicyjnej dojdzie jeszcze we wrześniu.

Jarosław Kaczyński na pewno nie posiada się z radości. A co Wy sądzicie o tych zmianach w polskim rządzie?

Źródła: se.pl, rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Skandal po ślubie Julii Królikowskiej. Młoda para złamała prawo