Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niedźwiedzie polarne mogą wyginąć w ciągu 80 lat. Wszystko w naszych rękach
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 19.09.2020 21:01

Niedźwiedzie polarne mogą wyginąć w ciągu 80 lat. Wszystko w naszych rękach

niedźwiedzie polarne
fot. pixabay.com

Niedźwiedzie polarne, według naukowców, mogą wyginąć nawet w ciągu 80 lat, jak informuje nas portal donald.pl. Jeśli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce i nie potraktujemy jej odpowiednio poważnie, będziemy musieli się pożegnać z widokiem tych futrzastych zwierząt. Niestety, sytuacja przedstawia się tragicznie.

Naukowcy pilnie alarmują. Jeśli niektórzy ludzie nadal będą bagatelizować problemy klimatyczne, niedźwiedzie polarne mogą całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi. To wszystko w niespełna 100 lat. Nie pozwólmy, aby najczarniejszy scenariusz się ziścił.

Niedźwiedzie polarne mogą wyginąć w ciągu 80 lat

Jak informuje dalej portal, na łamach pisma Nature Climate Change ukazał się artykuł, który ostrzega przed wpływem ocieplenia klimatu na populację wspomnianych wyżej zwierząt. Naukowcy wskazują, że jeśli ludzie nie podejmą żadnych zdecydowanych kroków w tym kierunku, gatunek wyginie jeszcze przed 2100 rokiem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że klimat się ciągle zmienia, niestety na gorsze. Działania człowieka w ostatnich dekadach, jak nie stuleciach, spowodowały ogromne zmiany dla klimatu, które trudno będzie zahamować. Ocieplenie wpływa również na gatunki zwierząt, które tracą przez to swoje naturalne środowisko.

Lód w Arktyce topnieje

Strona wskazuje również na informacje, które przekazała Polska Agencja Prasowa, dotyczące tego, że lód morski w Arktyce z roku na rok zmniejsza swoją powierzchnię w zastraszającym tempie. Od kiedy w latach 70. XX wieku postanowiono prowadzić obserwacje satelitarne, jego zasięg kurczył się o 13 procent na dekadę.

Takie zmiany oznaczają dla niedźwiedzi polarnych tyle, że były one zmuszone do wędrowania na stały ląd, gdzie znalezienie pożywienia dla nich jest o wiele trudniejsze. Matki karmiące młode nie będą w stanie ich wykarmić, dlatego coraz mniej niedźwiedzi dożywa dorosłości.

Źródło: donald.pl