Niewydolność wątroby to stan, w którym wątroba nie jest zdolna do spełniania swoich funkcji. Czasem pojawia się ona nagle, a czasem jest wynikiem chorób przewlekłych. Nie można bagatelizować tego schorzenia. Okazuje się, że brzydki zapach z ust może być objawem tej choroby. Wiele osób nie miało o tym niestety pojęcia.

Niewydolność wątroby dzieli się, na przewleką i ostrą. Na całe szczęście da się ją szybko zdiagnozować, dzięki szeregowi objawów sugerujących chorobę. Należy jednak pamiętać, że gdy zauważy się chociaż jeden z nich, powinniśmy udać się do lekarza. 

Niewydolność wątroby: objawy

Nieprzyjemny zapach z ust to w dużej mierze skutek niedbania o higienę ust. Wielu jednak, mimo częstego mycia zębów, nie może pozbyć się go pozbyć. Okazuje się, że przyczyną tego krępującego problemu może być m.in. niewydolność wątroby.  

Do objawów tego schorzenia należy również brak łaknienia, a co za tym idzie, zmniejszenie masy ciała oraz bóle brzucha po prawej stronie i nudności. Osoby z tym problemem mogą zauważyć uczucie pełności po jedzeniu czy złą tolerancję na tłuszcze i alkohol. 

  1. Niewyobrażalna tragedia. Ciało Polki znalezione na balkonie we Włoszech, porażające informacje dotarły do kraju
  2. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  3. Olga Kalicka odwołała ślub. Informacja właśnie wypłynęła do mediów, znamy powód

Nieprzyjemny zapach z ust

Choć niewydolność wątroby objawia się brzydkim zapachem z ust, jest to niejedyne schorzenie, które się z tym potencjalnie wiąże. Wszelkie choroby laryngologiczne czy układu oddechowego także są z tym związane. 

Jeśli wstydzisz się tego krępującego problemu, zastanów się w pierwszej kolejności czy prawidłowo dbasz o higienę jamy ustnej. Gdy odpowiedź brzmi tak, zastanów się zatem nad udaniem się do odpowiedniego lekarza. To ważne, by badać się profilaktycznie

ZOBACZ ZDJĘCIE:

niewydolność wątroby
Fot. pexels.com/Andrea Piacquadio

Brzydki zapach z ust może wskazywać na niewydolność wątroby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagły, skrajnie niebezpieczny incydent na wiecu Andrzeja Dudy. Do akcji wkroczyły służby, postawiono pierwsze zarzuty
  2. Jutro wprowadzają bezwzględny zakaz na północy Polski. Jest potwierdzenie urzędu
  3. Która Polka nadawałaby się do roli Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? Dajcie znać
  4. Okrzyknięto go najbrzydszym kotem świata. Czy zasługuje na miłość?
  5. Pieniądze na wakacje dostaniemy nie tylko z bonu. Jest jeszcze jeden sposób, wielu skorzysta
  6. Położna zobaczyła noworodka tuż po porodzie i nie mogła uwierzyć własnym oczom. Dziecko przyszło na świat z dodatkowym elementem

Źródło: tipy.interia.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.