Ocena atrakcyjności zależy od wielu czynników. Liczy się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też zapach, zachowanie czy tembr głosu. Ile czasu potrzeba, by mężczyzna ocenił nas jako atrakcyjne? Będziecie naprawdę zaskoczone wynikami. Sprawdźcie razem z nami! 

W epoce Tindera wystarczy zaledwie chwila, by ocenić potencjalną partnerkę. Widzisz przed sobą zdjęcie dziewczyny i masz dwa wyjścia: możesz przesunąć w prawo, czyli wysłać komunikat, że osoba po drugiej stronie ekranu ci się podoba. Jeśli nie chcesz nawiązywać kontaktu z osobą, którą widzisz w szybce telefonu, wystarczy, że przesuniesz zdjęcie w lewą stronę. Brzmi banalnie prosto, prawda? Ile sekund potrzeba, by wzbudzić czyjeś zainteresowanie? Ocena atrakcyjności trwa naprawdę krótko!

Ile czasu zajmuje ocena atrakcyjności?

Zbadano, ile czasu potrzeba, by mężczyzna zakwalifikował kobietę jako ładną lub brzydką. Jesteście ciekawi? Wystarczy zaledwie sekunda! 🙂 W jaki sposób przeprowadzono badanie? Grupie mężczyzn przedstawiono zdjęcia kilku kobiet. Zarówno ich twarze, jak i sylwetki. Jeśli któraś z nich wzbudziła ich zainteresowanie, mężczyźni reagowali poddenerwowaniem. Kobiety, które według nich nie były atrakcyjne, nie wzbudzały emocji. 

Selekcja następuje w zabójczo szybkim tempie! Okazuje się, że wystarczy przez cztery minuty patrzeć komuś głęboko w oczy, by stworzyć z tą osobą bliskość. Z kolei dwuminutowe spojrzenie potrafi rozpalić pożądanie i znacząco zwiększa sympatię. 

Naukowcy potwierdzają: długie patrzenie w oczy sprawia, że nasze uczucia do tej osoby narastają. W ten sposób odkrywamy nowe, nieznane dotąd pokłady emocji. 

Nie ma wątpliwości co do tego, że długość kontaktu wzrokowego ma duże znaczenie. Jeżeli mężczyzna jest tobą zainteresowany, będzie spoglądał na ciebie nieco dłużej, niż gdybyś mu się nie podobała. Jeśli twój potencjalny kandydat na męża patrzy na ciebie 10 sekund, możesz być pewna, że liczy na coś więcej. 

  

Ocena atrakcyjności — ile czasu potrzeba, by zwrócić uwagę?

Nie powinien dziwić was fakt, że mężczyźni to wzrokowcy. W ułamku sekundy potrafią stwierdzić, czy jakaś kobieta jest według nich atrakcyjna, czy wręcz przeciwnie. Czy w waszym przypadku ta teoria również się sprawdziła? 🙂 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ocena atrakcyjności
unsplash.com — freestocks.org

Korzystacie z aplikacji randkowych? W dobie dzisiejszej technologii to świetna alternatywa dla tradycyjnego sposobu randkowania. 

 

ocena atrakcyjności
unsplash.com — Charles Deluvio

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z portali i aplikacji randkowych. Znajdujecie się w tym gronie? 🙂

 

ocena atrakcyjności
unsplash.com — Joe Gardner

Ocena atrakcyjności jest zależna od wielu różnorodnych czynników. 

 

ocena atrakcyjności
unsplash.com — Gabriel Silvério

Uśmiech to niepodważalna broń do tego, by zdobyć męskie serca. Niektórzy uważają, że uśmiech to najlepszy makijaż dla kobiety, zgadzacie się? 

 

ocena atrakcyjności
unsplash.com — rawpixel

Łatwo poznać, gdy mężczyzna jest zainteresowany kobietą. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić jak długo się w nią wpatruje! 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Resort zabrał głos w sprawie 500 plus. Wiemy, kto nie dostanie pieniędzy
  2. Różnica wieku to dla niej żaden problem. 19-latka od trzech lat spotyka się ze starszym mężczyzną, dzieli ich 42 lata
  3. Babcia została okradziona przez wnuka. „Pozbawił mnie mieszkania i oszczędności”
  4. To musiało doprowadzić do tragedii. Tuż przed wypadkiem Woźniak-Starak dodał zdjęcia, które nie pozostawiają złudzeń
  5. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury

źródło: playboy.pl, zdrowie.gazeta.pl

Poprzedni artykułAnna Kalczyńska pokazała zdjęcie z mężem. Jednak uwaga fanów skupiła się na czymś innym
Następny artykułCzarny lakier do paznokci, fikuśne okulary, luźna kurtka. Agata Duda na zdjęciach sprzed lat wygląda zupełnie inaczej