Niestety, z Francji napływają do nas bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić szczególnie fanów tamtejszego kina. Zmarł bowiem Jean-Jacques Beineix, wybitny reżyser.

O śmierci mistrza kamery poinformował tamtejszy dziennik Le Monde. Tragiczne wieści potwierdził także brat reżysera. Zdradził on również, co stało za śmiercią artysty.

Nie żyje Jean-Jacques Beineix

Jak wyjawił jego brat, Jean-Jacques Beineix zmarł dokładnie 13 stycznia, po długiej walce z chorobą. Nie podano jednak do wiadomości publicznej, z czym dokładnie się borykał.

Jean-Jacques Beineix co prawda nie nagrywał hollywoodzkich produkcji, jak niektórzy jego francuscy koledzy po fachu, ale i tak jest postacią niezwykle rozpoznawalną w branży. Mało tego, jest nawet, obok znanego Luca Bessona i Leosa Caraxa, jednym z prekursorów konkretnego nurtu filmowego o nazwie „cinema du look”. Wywodzące się z niego produkcje charakteryzują się tym, że ich forma często jest ważniejsza od samej treści. Filmy te mają przede wszystkim objawiać się pięknymi scenami i spójną, zachowaną w jednym, efektownym klimacie estetyką, a niekoniecznie trzymającą w napięciu fabułą.

Koronnym przykładem tego nurtu w dorobku Beineixa jest Diva. Film ten został nawet nagrodzony aż czterema Cezarami, najważniejszymi statuetkami filmowymi we Francji. Innymi, popularnymi i docenionymi filmami tego reżysera są także Betty czy Księżyc w rynsztoku.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zobacz zwiastun:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pokazali, jak Wellman wtula się w Prokopa. Ludzie płaczą ze śmiechu przez jeden szczegół
  2. Widzowie oniemieli. Niesłychane, co w „Pytaniu na śniadanie” ujawniła Ela z „Rolnik szuka żony”
  3. Wstrząsający komunikat na profilu Krystyny Jandy. „Straciłam wszelki sens”
Źródło: radiozet.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl