Program Uwaga po wielu zgłoszeniach internautów postanowił zbadać sprawę jednego z czołowych patostreamerów – Rafatusa. Chłopak od dłuższego czasu promował na swoim kanale agresje, przemoc, a także nadmierne spożywanie alkoholu. Czego dowiedziała się reporterka programu? 

Jak wyznał w rozmowie, patologiczne zachowania, które mogli oglądać na streamach internauci, to kontrowersyjna sztuka nowoczesna. Ciężko w tym momencie zrozumieć jak powinno się interpretować słowo sztuka, bo to, co prezentował Rafał ze swoją partnerką, z pewnością sztuką nie jest. Liczne bójki, pijaństwo, akty seksualne, a nawet proces wypróżniania, to wszystko mogli oglądać nawet nieletni obserwatorzy.

Rafatus i jego historia patostreamów

Rafał Kowalczyk (Rafatus), to 21-letni chłopak, który urodził się w Siedlcach. Chłopak zaczął zyskiwać popularność na YouTube, kiedy na jego kanale pojawił się alkohol, wulgaryzmy i przemoc. Po krótkim czasie w streamach zaczęła brać udział również partnerka Rafatusa – Marlena Gałązka. Zastanawiające jest czemu tak młoda osoba, postanowiła zrujnować swoje życie przez alkohol. Rafał opowiedział, jak doszło do tego, że zwykły kanał przerodził się w sceny patologii.

Pierwszego dnia miałem czterech widzów, ale i tak dla nich nadawałem. Po miesiącu miałem już trzystu, czterystu widzów. Szybko zauważyłem, że gdy grając w grę piłem alkohol dawało mi to dodatkowych widzów – wyznał youtuber.

Kontrowersyjna sztuka nowoczesna

Zachęcony wzrostem widzów postanowił brnąć dalej w alkohol, co z czasem stało się naprawdę niebezpieczne dla jego zdrowia. Rafatus chciał dobrze zarabiać, nie wychodząc z domu, a internauci, którzy wpłacali pieniądze, zaczęli namawiać go do coraz gorszych rzeczy. Picie ekstremalnych ilości alkoholu przestało wystarczać, dlatego widzowie zaczęli prowokować Rafatusa do przemocy psychicznej i fizycznej, których ofiarą stała się Marlenka. Dziewczyna z czasem zaczęła się odwzajemniać tym samym i nie raz uderzyła Rafała, a nawet rozbiła mu butelkę na głowie. Niestety obydwoje nie widzą problemu w swoim zachowaniu, zaznaczają, że ich zachowania są wyreżyserowane.

Ja tego nie robię publicznie, na ulicy. Po ulicach nawet pijany nie chodzę.To jest kontrowersyjna sztuka nowoczesna. Poświęciłem na to rok, więc myślę, że po części jestem artystą. Zdaniem wielu to patologia, ale to też sztuka – powiedział Rafatus.

Para jest również wykorzystywana do celów zarobkowych innych internautów, którzy robią shoty z najbardziej wulgarnych momentów i publikują je na swoich kanałach.

Rafatus i Marlenka nie mieli innych perspektyw na życie

Marlenka i Rafatus poznali się, kiedy obydwoje odbywali szkolne praktyki. Od razu zauważyli, że mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego.

Marzyłem wtedy, o tym, żeby było normalnie, żebym miał normalną pracę. Wkurzało mnie, że musiałem tyrać za 200-300 złotych na praktykach. Moi znajomi zarabiali już dobre pieniądze, jeździli samochodami – wyznał ze smutkiem Rafał Kowalczyk.

Marlena Gałązka jak sama przyznaje, wiodła zwyczajne życie. Skończyła ekonomiczne liceum zaoczne, a później pojawił się Rafatus, z którym chce ułożyć sobie życie.

Nie miałam żadnych planów i marzeń. Mieszkałam na wsi z mamą, babcią i jej bratem. Siedziałam w domu, chodziłam do szkoły – powiedziała Marlenka.

W młodym wieku każde z nich zostało opuszczone przez ojca. Marlenka nie radziła sobie z tym i przeszła terapię, a Rafatus również miał problemy i musiał się wyprowadzić z rodzinnego domu.

Kiedy zaczęli żyć wspólnie, ich problemy się nie skończyły. Przez swoje patologiczne zachowania musieli często zmieniać miejsce zamieszkania, ponieważ ich właściciele mieli dosyć ciągłych interwencji policji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Internauci reagują, a Rafatus traci główne źródło zarobku

Obserwatorzy kanału Rafatusa zaczęli zauważać, że cała sytuacja zaczyna zbaczać na naprawdę zły tor. Zgłosili całą sprawę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, ale ciężko jest pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce przyjąć.

– Nasi pracownicy udali się na miejsce, ale spotkali się z kategoryczną odmową jakiejkolwiek pomocy. Zrobiliśmy to, co mogliśmy, czyli skierowaliśmy sprawę do organów ścigania, prokuratury, na policję oraz do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych – powiedział pracownik MOPS-u.

Sprawa trafiła do prokuratury i Rafatus odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne. Jak wynika z zeznań Rafatusa i Marlenki, żadne z nich nie czuje się pokrzywdzone, a ich zachowania to przygotowywane inscenizacje.

YouTube nie pozostał obojętny i zamknął kanał Rafatusa. Chłopak wtedy zalany łzami przepraszał swoich fanów, ale nic to nie pomogło. Znalazł inne rozwiązanie i stworzył profil na platformie ShowUp, gdzie pokazał nawet swój stosunek seksualny.

Nie boję się o przyszłość z Rafałem. Niech robi to, co robi, ale niech mnie nie bije – podsumowała zakochana dziewczyna.

Myślicie, że para w końcu zauważy problem i zmieni swoje postępowanie? Czy może dalej będą udawać, że wszystko jest w porządku?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urodziła się bez czaszki. Jej rodzice sprzedali już dom i błagają o pomoc
  2. Edyta Herbuś kusi bez bielizny. Zobacz gorące zdjęcia
  3. Koniec słynnej polskiej aktorki. Jest na dnie

Źródło: uwaga.tvn.pl