W makijażu nie ma nic gorszego, od tak zwanego ,,efektu maski”. Jak sprawić, by podkład wyglądał jak druga skóra i wtapiał się w nią naturalnie? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

1. Odpowiednio przygotuj cerę do makijażu.

Aby podkład wyglądał, jak druga skóra właściwie, przygotuj ją do aplikacji kosmetyków. Oczyszczona i nawilżona cera będzie wyglądać na bardziej promienną i jędrną nawet pod makijażem.

Zacznij od maseczki nawilżającej, a następnie wykonaj masaż twarzy za pomocą rollera wykonanego z jadeitu lub kwarcu. Zminimalizujesz w ten sposób opuchliznę na twarzy.

Czas na krem. Użyj takiego, który będzie odpowiednio dobrany do Twojego typu skóry. Sprawdzaj skład kosmetyków i spersonalizuj najlepszy kosmetyk. Aloes zregeneruje cerę, kwas hialuronowy silnie nawilży, za to rumianek złagodzi podrażnienia.

2. Dobierz najlepszy podkład dla swojego typu skóry.

Tak, by nie wysuszyć zbyt mocno cery lub przeciwnie – nie sprawić, by wyglądała na zbyt tłustą. Dopasuj odpowiedni podkład dla swojego typu skóry. Co w takim razie z cerą mieszaną? W problematycznej strefie T, zawsze używaj podkładu do skóry tłustej, a na resztę obszarów zaaplikuj kosmetyk do cery suchej. Rob to rozsądnie i uważnie, a na pewno Twoja skóra będzie prezentować się w takim makijażu pięknie.

3. Pamiętaj o odpowiedniej aplikacji produktu.

Ta czynność ma wielkie znaczenie, jeżeli chcesz, aby podkład wyglądał jak druga skóra. Produkt zaaplikuj na środku twarzy, następnie na policzkach i powoli zacznij go wklepywać opuszkami palców lub za pomocą beauty blendera. Kolejną kluczową częścią twarzy jest obszar wokół ust, który ma często żółte odcienie i cienie.

Aby podkład wyglądał naturalnie, warto pominąć aplikację kosmetyku na grzbiet nosa i w kącikach nozdrzy.

4. Rozświetl twarz.

Aby podkład wyglądał jak druga skóra warto spróbować zmieszać go z płynnym rozświetlaczem. Jest to genialny trick szczególnie obecnie, w letnie, słoneczne dni. Ten naturalny glow z całą pewnością będzie prezentować się świetnie.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.